NKFH: laboratóriumi vizsgálatokkal ellenőrzik a textiltermékek jelölésének valódiságát
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) laboratóriumi vizsgálatokkal ellenőrzi a textiltermékek szálösszetételének valódiságát; a cél annak feltárása, hogy a 100 százalék pamut megjelöléssel ellátott termékek valóban megfelelnek-e a címkén feltüntetett anyagösszetételnek, amennyiben a vizsgálatok eltérést mutatnak ki, úgy megtévesztés miatt hatósági eljárás indul a magyar családok védelme érdekében – közölte az NKFH szerdán az MTI-vel.
Kiemelték, a háztartási textíliák és ruházati termékek alapanyagának helyes feltüntetése kiemelten fontos a fogyasztók számára, hiszen a szálösszetétel alapvetően befolyásolja vásárlási döntéseiket. A valótlan információk alkalmazása megtévesztő kereskedelmi gyakorlatnak minősül, amely sérti a fogyasztói jogokat.
Számos esetben előfordul ugyanis, hogy a termék valódi anyagösszetétele nem egyezik meg a címkén szereplő adatokkal, a korábbi években gyermek pizsamákat vizsgált a hatóság, 40 termékből a 100 százalék pamut helyett a valódi összetétel 4 esetben 100 százalék poliészter, 6 esetben pedig 40-60 százalék poliészter volt
– írták a közleményben.
A vizsgálatot az NKFH akkreditált Élelmiszer- és Vegyipari Laboratóriuma végzi a vonatkozó uniós jogszabályok előírásai alapján, ugyanis textiltermékek csak akkor forgalmazhatók, ha a címkézés és jelölés megfelel a jogszabályi követelményeknek. A hatóság külön figyelmet fordít arra, hogy a „100% pamut” megjelölés csak olyan termékeken szerepeljen, amelyek valóban egyetlen szálasanyagot tartalmaznak – ismertették.
A hatóság a közleményben arra felhívta fel a a figyelmet, hogy a vásárlóknak érdemes körültekintően tájékozódniuk a textiltermékek összetételéről, és amennyiben gyanús eltérést tapasztalnak, azt jelezzék az NKFH-nak, vagy az illetékes kormányhivatalnak..
Német-Weingartner Lilla, az NKFH elnöke a közleményben rámutatott arra, hogy a vizsgálatok kiterjednek a csecsemő- és kisgyermek ruhákra, gyerekruhákra és tornaruhákra, valamint felnőtt ingekre és pólókra egyaránt. Hatóságuk a vizsgálat eredményeit összegzi, és szükség esetén intézkedéseket tesz a fogyasztók védelme érdekében.
Kapcsolódó cikkeink
Milliárdos piac és törékeny hitelesség – így alakul át a hazai influenszer marketing
Az influenszer marketing hazai piaca dinamikus növekedést mutat: az IAB…
Tovább olvasom >Tartózkodnak a keresztárazástól az üzletek – de a kormány továbbra is figyel
Gerlaki Bence, a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyekért, fogyasztóvédelemért és kereskedelemért felelős…
Tovább olvasom >NKFH: lazacos bio zöldségpürét hívtak vissza szálkák miatt
Az Import Trade Hungary Kft. kivonta a forgalomból és visszahívta…
Tovább olvasom >További cikkeink
Itthon csak importban fogy a bio – kitörési pont lehet a közétkeztetés
Bár a bioélelmiszerek hazai kiskereskedelmi forgalma dinamikusan nő, még mindig…
Tovább olvasom >Új lendületet kapna az egységes piac: uniós stratégia a kereskedelmi akadályok lebontására
Az Európai Bizottság új stratégiával frissítené fel az egységes piacot:…
Tovább olvasom >Nem a patikákon múlik – önkéntes árkorlátot kérne a kormány a gyógyszerpiaci szereplőktől
A kormány a nem támogatott gyógyszerek árának letörését tűzte ki…
Tovább olvasom >