Nincs tervben a horvát Studenac eladása
Az Enterprise Investors lengyel magántőkealap közölte, hogy a helyi médiatudósítások ellenére nem tervezi a Studenac horvát szupermarketlánc eladását.
A Jutarnji List című horvát napilap arról számolt be július végén, hogy a JP Morgan lengyelországi fiókját az év elején tanácsadóként alkalmazták az értékesítés előkészítésére. A potenciális vevők listáján magántőkealapok, nemzetközi kiskereskedők és számos más vállalkozás szerepelt.
Michał Kędzia, az Enterprise Investors partnere a tudósításokra reagálva elmondta, hogy nem foglalkoznak a Studenac eladásával, ugyanis a lánc jelenlegi teljesítménye és növekedési üteme rendkívüli elégedettségre ad okot, emiatt a hálózat további fejlesztése került előtérbe. Kędzia megjegyezte, hogy a Studenac „több mint kétszeresére növelte bevételeit az elmúlt két évben”, ami „jelentős mértékben felülmúlja” a piaci átlagot.
Kapcsolódó cikkeink
Horvát tengerpart, magyar szívvel: ismét Vir a nyár favoritja
A 2025-ös nyári szezonban is Horvátország számít a legkedveltebb külföldi…
Tovább olvasom >Horvátországban robbanásszerűen nőtt az élelmiszerimport az EU-csatlakozás óta
Az európai uniós csatlakozás óta robbanásszerűen nőtt az élelmiszerimport Horvátországban…
Tovább olvasom >Horvátország feloldja a száj- és körömfájás betegség miatt bevezetett intézkedések egy részét
Horvátország feloldja a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt bevezetett…
Tovább olvasom >További cikkeink
Drága csemege lesz idén a meggy – történelmi mélyponton a termés
Sosem látott feszültség előzi meg az idei meggyszezont: a hazai…
Tovább olvasom >Szallas.hu: a Balaton a legnépszerűbb úti cél pünkösdkor
A pünkösdi hosszú hétvége foglalásainak régiós összesítéséből kiderült, hogy a…
Tovább olvasom >Megjelent az FMCG-piac 2024. évi kereskedelmi toplistája
Maradt minden a régiben: Lidl, SPAR, Tesco a dobogósok sorrendje!…
Tovább olvasom >