Nielsen: húsvéti édességekből kb. 3,3 milliárd forintért vásároltak tavaly
Húsvéti édességekből egyre nagyobb forgalmat bonyolít le a magyar élelmiszer-kiskereskedelem: kb. 3,3 milliárd forintért csaknem 900 tonna csokoládé nyulat, tojást és egyéb, ünnepre való édességet adtak el a boltok 2012. március-áprilisban – tartalmazza a Nielsen piackutató vállalat legfrissebb összegzése.
Az értéket tekintve 10, mennyiség szempontjából 7 százalékkal többet értékesítettek, mint az egy évvel korábbi hasonló időszak során – állapítja meg a Nielsen Kiskereskedelmi Indexe.
A közlemény szerint továbbra is a nyúl és a tojás figurák dominálnak a piacon. Az összes költésből 41 százalék jutott a csokinyúlra, 2 százalékponttal több, mint a megelőző évben. A csokoládé tojás részaránya 39 százalékról 38-ra csökkent, a korábbi szezonhoz képest.
Az ajándékot is tartalmazó édességcsomag piaci részesedése stabilan 9 százalék. Az egyéb csokoládé figurák, például kacsa, bárány és csibe aránya ugyanúgy 7 százalék volt tavaly, mint egy évvel korábban. A hagyományos csomagra 5 százalék jutott, míg tavalyelőtt még 6 százalék.
Mindinkább a magasabb minőségű tejcsokoládéból készült figurákat részesítik előnyben a fogyasztók. A húsvéti édességekre kiadott pénzük 80 százalékát költötték tejcsokoládéra tavaly, ami 2 százalékponttal haladja meg a tavalyelőtti arányt. A korábbi években listavezető nugát piacrésze 14 százalékról 11-re csökkent, egyik ünnepi szezonról a másikra. A többi alapanyag közül az étcsokoládé 6 százalékos múlt évi mutatója emelkedik ki.
Az átlagárak eltérően változtak. Egy kilogramm tejcsokoládéból készült húsvéti figura mennyiségi eladással súlyozva, átlagosan 4 366 forintba került legutóbb március-április során. Ez 4 százalékkal több, mint egy évvel előtte.
A nugátból készült édességek átlagára 16 százalékkal csökkent, kilogrammonként – 1 672 forintra. Viszont 7 százalékkal drágult az étcsokoládé, kilogrammonként 2 435 forintra – tartalmazza a közlemény.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >