NGM: újra lesz közvetlen járat Toronto és Budapest között
Jövő júniustól újraindul a korábban rendkívül népszerű közvetlen repülőjárat Budapest és Toronto között. A még magasabb szolgáltatási színvonallal visszatérő légi összeköttetést az Air Canada szélestörzsű 787-9 Dreamliner repülőgéppel teljesíti, amelynek fedélzetén az utasok három utazási osztály közül választhatnak majd – közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter közösségi oldalán szerdán.
A tárcavezető Facebook bejegyzésében azt írta, hogy a járat június 6. és október 24. között közlekedik majd a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér és a Toronto Pearson Nemzetközi Repülőtér között, a nyári menetrendben heti négy járattal, kétirányban közel 48 ezer ülőhellyel.
A miniszter szerint a légi összeköttetés várhatóan ezúttal is nagy érdeklődésre tart majd számot, hiszen egy már meglévő, magas keresletet szolgál ki a közvetlen járat elindításával: jelenleg éves szinten közel 90 ezer légiutas közlekedik a két ország között.
Az átszállással szemben egyszerű, kényelmes és gyors alternatívát jelentő közvetlen légijárat a várakozások szerint tovább ösztönzi ezt a keresletet mind a szabadidős (például a rendkívül népszerű, Budapestről induló folyami hajós vendégek), rokon- és barátlátogatás céljával utazók és az üzleti utasok körében is.
Mint írta,
Toronto az Air Canada legnagyobb csomópontja: napi 1500 járattal, 195 célállomással, és itt él a világ egyik legnagyobb magyar diaszpórája. Ez a járat nemcsak a magyar utazóknak hoz könnyebbséget, hanem évente több tízezer turistát is Budapestre hoz, ami érdemi bevételnövekedést jelent a gazdaságnak és a turizmusnak
– fűzte hozzá.
Nagy Márton a közösségi oldalán megjegyezte, hogy a Toronto kényelmes átszállási lehetőséget biztosít Észak- és Dél-Amerika, valamint a Karib-térség felé is.
Hangsúlyozta, a közvetlen kapcsolattal Magyarország újabb jelentős nemzetközi légihídhoz jut, amely egyszerre szolgálja a magyar diaszpóra kapcsolatainak erősítését, a családi, baráti kapcsolatok ápolását, az üzleti életet és a turizmust.
Felidézte a tárca korábbi bejelentését, hogy 2026 májusától közvetlen napi járat indul Budapest és Philadelphia között.
Kapcsolódó cikkeink
A Wizz Air budapesti flottája 19-re bővül
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Újabb rekordév felé haladt 2025-ben a hazai turizmus
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Erős évet zártak az európai fapadosok: 275 millió utast szállított a Ryanair és a Wizz Air 2025-ben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az EU-Mercosur megállapodás ellen tiltakozó gazdák akadályozzák több autópálya forgalmát Belgiumban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Innovatív magkezelési megoldást fejlesztenek a Szegedi Tudományegyetemen
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Több ezer gazda tüntetett Varsóban a Mercosur-megállapodás ellen
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
