NGM: tovább bővülhet a turisztikai együttműködés Kínával
Tovább bővülhet a turisztikai együttműködés Kínával, a Közép-Kína és Kelet-Európa turisztikai együttműködés is aktív résztvevője kíván lenni a kínai Egy övezet, egy út külgazdasági stratégiának – mutatott rá Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdán Szlovéniában.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztatása szerint a magyar miniszter a Kínát, valamint 16 közép- és kelet-európai országot tömörítő szervezet második magas szintű találkozója után beszélt erről. A csatlakozási szándéknyilatkozatot a Bledi stratégiai fórumot követően írták alá.
A közlemény szerint Varga Mihály kiemelte: a csatlakozási szándékot indokolja, hogy a kínai külgazdasági stratégiában megfogalmazott törekvések egy irányba mutatnak a szerveződés céljaival. Az Egy övezet, egy út stratégia különös hangsúlyt fektet a Selyemút mentén fekvő nemzetek turisztikai ambícióinak támogatására, a közös turisztikai utak és termékek fejlesztésére, valamint nemzetközi sportesemények rendezésére.
A nemzetgazdasági miniszter emlékeztetett rá, hogy Kína a világ legjelentősebb turisztikai küldő piacává vált. Így a nemzetközi turisztikai szervezetek Kína kiutazó forgalmának további dinamikus növekedésére számítanak. Ezért is fontos, hogy az egy éve útjára indult együttműködésben részt vevő közép- és kelet-európai országok közös célterületként hatékonyan hívják fel a térség kínálatára a kínai turisták figyelmét – tette hozzá.
A közlés szerint Magyarországon ennek már láthatók az eredményei, hiszen az elmúlt évben a magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken 20 százalékkal több, mintegy 90 ezer kínai vendég töltött el több mint 160 ezer vendégéjszakát az országban, ami 16 százalékkal haladta meg az előző évi adatot. A közvetlen légi járatnak köszönhetően a növekedés üteme tovább gyorsult. Az előzetes adatok szerint az idei első fél évében a kínai vendégek száma közel 35 százalékkal, a vendégéjszakák száma pedig mintegy 30 százalékkal nőtt a magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken.
A találkozón Ruszinkó Ádám turizmusért felelős helyettes államtitkár arról beszélt: ahhoz, hogy a világ legnagyobb és legmagasabb költésű küldő piacán tovább lehessen növelni a közép- és kelet-európai országok piaci részesedését, a több országot érintő, vonzó utazási csomagok kidolgozása és a hatékony közös promóció mellett elengedhetetlen a közvetlen kínai légi összeköttetések további fejlesztése, a V4-es mellett a balkáni, illetve balti régiók irányába is.
A szlovéniai találkozón Faragó Péter, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója bemutatta azt a 2016-os stratégiát is, amely az új légi járatok nyitása mellett a régiós útvonalak, és turisztikai termékek fejlesztését célozza – olvasható az NGM tájékoztatójában. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Bővülhet az online árfigyelő
A családok védelme, az infláció alacsony szinten tartása és a…
Tovább olvasom >Jelentősen nőtt az Alibaba negyedéves nyeresége
Az Alibaba Group Holding kínai e-kereskedelmi óriás adózott eredménye jelentősen…
Tovább olvasom >Hogyan alakul a világgazdaság idén?
Az Egyesült Államok növekedése stabil, Európa és Kína újabb kihívásokkal…
Tovább olvasom >További cikkeink
Elboronáljuk – A nap videója
De nem is akárhogyan! Fantasztikus ötlet – emberi kreativitás, AI-segítség…
Tovább olvasom >Quadratisch, demokratisch, gut – A nap képe
Menj szavazni – üzeni egy demokratikus csokoládé. Hétfő reggel már…
Tovább olvasom >