NGM: nő a tartós fogyasztási cikkek iránti kereslet
Folyamatosan nő a tartós fogyasztási cikkek iránti kereslet, a reáljövedelmek emelkedése megjelenik a lakosság fogyasztási kiadásaiban – hangsúlyozta Lenner Áron Márk, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) belgazdaságért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán, a Központi Statisztikai Hivatal januári kiskereskedelmi adatait kommentálva.
A helyettes államtitkár úgy fogalmazott, a növekedés azt jelzi, hogy a lakosságnak van is pénze és mer is vásárolni.
Lenner Áron Márk kiemelte az internetes kereskedelem forgalmának bővülését, a tárca az online vásárlások további térnyerésére számít – közölte.
Az NGM helyettes államtitkára elmondta, a kiskereskedelemben mintegy ötezer állás betöltetlen, bár sokan tartottak attól, hogy a vasárnapi pihenőnap bevezetése elbocsátásokhoz vezet.
Elsősorban Közép-Magyarországon, illetve Nyugat- és Közép-Dunántúlon jellemző, hogy a kereskedők nem találnak elegendő munkaerőt – közölte Lenner Áron Márk. Hozzátette, ennek pozitív hatása, ami tavaly is megfigyelhető volt, hogy jelentősen nőttek a keresetek a kiskereskedelemben, több kereskedelmi láncnál is voltak béremelések.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleménye hangsúlyozta: a kiskereskedelmi forgalmi adatok megerősítik, hogy a háztartások vásárlási kedve visszatért, jövedelmi kilátásaikat sokkal pozitívabban látják. A kiskereskedelmi forgalom további növekedése várható ebben az évben, melyet a tovább emelkedő reáljövedelmek, a rekordmértékű foglalkoztatás, illetve olyan intézkedések, mint a kétgyermekes családi adókedvezmény megemelése, egyes állami közszolgáltatások díjának, valamint egyes illetékeknek a mérséklése vagy eltörlése, a sertés tőkehús általános forgalmi adójának 27 százalékról 5 százalékra történő csökkentése, illetve a személyi jövedelemadó 1 százalékpontos csökkentése is támogatnak. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >NGM: a „150 új gyár” program segíti az ipari termelés helyreállását
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 márciusában az ipari…
Tovább olvasom >Az NGM elégedett a kiskereskedelmi forgalom bővülésével
A kiskereskedelmi forgalom márciusi megtorpanása csupán átmeneti, technikai jelenség, amelynek…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >