NGM: a nem élelmiszer jellegű kiskereskedelem erősödése a lakosság bizalmát jelzi
A nem élelmiszer jellegű kiskereskedelemben tapasztalható 7,7 százalékos emelkedés a lakosság bizalmának folyamatos növekedését tükrözi, hiszen azt mutatja, hogy az emberek egyre több tartós fogyasztási cikket vásárolnak – mondta Pomázi Gyula, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatait kommentálva.
A KSH szerdai közlése szerint augusztusban folytatódott a kiskereskedelmi forgalom növekedése, a bolti értékesítés, változatlan áron számolva, 4,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a júliusi 4,2 és a júniusi 5,2 százalékos emelkedés után.
Pomázi Gyula az internetes vásárlásokról elmondta, hogy a digitális kereskedelemmel foglalkozók száma és az általuk generált forgalom is folyamatosan nő, és a következő két-három hónapban az év végi vásárlások felfutása miatt további forgalomnövekedés várható.
Az NGM által az MTI-nek szerdán eljutatott közlemény szerint a kiskereskedelmi forgalom már 50 hónapja folyamatosan erősödik.
A tartós fogyasztási cikkek forgalmának bővüléséhez hozzájárult a kormány otthonteremtési programja is. A lakáspiac élénkülését jelzi, hogy 2017 első fél évében a kiadott építési engedélyek száma 40 százalékkal emelkedett, a felépült lakások száma pedig 46 százalékkal bővült. Az új otthonok berendezése pedig a bútor, lakberendezési- és elektronikai termékek kereskedelmével foglalkozó cégek forgalmát is támogatja – közölték.
A kereskedők is tartós növekedési pályával számolnak, hiszen az áruház-felújítások eredményeként folytatódott az ágazat beruházásainak másfél éve tartó kiugró bővülése.
A hatéves bérmegállapodásnak köszönhetően a minimálbér újabb 8 százalékkal, a garantált szakmunkás bérminimum pedig 12 százalékkal nő 2018. január elsejétől, mindez a bérek emelkedésén keresztül tovább serkenti majd a fogyasztást és a kiskereskedelmi forgalom bővülését is – közölték. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Nyugták új korszaka: már elérhető az e-pénztárgép, 2026-tól kötelező lesz
2026. szeptember 1-jétől minden magyar vállalkozónak kötelező lesz nyugtát adni…
Tovább olvasom >NGM: a SZÉP-kártya továbbra is a belföldi turizmus mozgatórugója
A SZÉP-kártya továbbra is a belföldi turizmus mozgatórugója – idén…
Tovább olvasom >K&H Elemzői kommentár: A nagyobb lendületre vár a kiskereskedelem
A május elég rosszul alakult a boltokban, különösen az élelmiszerüzletekben,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszahívja az irodába dolgozóit a Starbucks
Szigorítja a Starbucks a hibrid munkavégzés szabályait: októbertől a vállalat…
Tovább olvasom >Fojtott tempóban: a cégvilág még zsugorodik, de lassul a visszaesés
A hazai cégek száma továbbra is csökken, de a visszaesés…
Tovább olvasom >Czomba Sándor: több mint 1,5 éve folyamatosan nő a fizetések vásárlóereje
Brüsszel hosszú ideje elhibázott gazdaságpolitikát folytat, a háborút támogatja a…
Tovább olvasom >