NGM: high-tech fejlesztéseket adott át Fábián Gergely Sárváron
A gazdaságélénkítő beruházások támogatásának köszönhetően a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) elősegíti a fenntartható és inkluzív gazdasági növekedést az egész országban, ezzel magasabb versenyképességet és új perspektívákat teremtve számos vidéki településen – írta pénteki közleményében az NGM.
Az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Programnak köszönhetően számos megyében összesen 33 milliárd forintos
támogatási összegből 76 projektben valósíthatják meg fejlesztési terveiket a sikeresen pályázó vállalkozások.
Az intézkedésnek köszönhetően Fábián Gergely, az NGM iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkára pénteken a Sága Foods Zrt. sárvári üzemében megvalósult élelmiszeripari fejlesztéseket adott át.
A Sága Foods Zrt. is sikeresen pályázott az Élelmiszeripari Beszállító- Fejlesztési Programra, a most átadott beruházás is ennek keretében valósult meg. A cég a 440 millió forint összegű támogatást arra fordította, hogy a húskészítményeket gyártó üzem technológiai fejlesztésének köszönhetően magasabb szinten tudja kiszolgálni a kereskedelmi igényeket. Ez magában foglalja egy új, nagyobb teljesítményű húskészítmény szeletelővonal létrehozását, ami egy automatizált csomagoló egységet is kapott. A bővítés lehetővé teszi a piaci igények rugalmas kezelését, javítja a higiéniai paramétereket, ezzel elősegítve a szavatossági idő növelését. A beruházás részét képezi egy innovatív automata gépi berakó és rakatépítő robot beszerzése is, ami növeli az üzem hatékonyságát. A robotizáció további előnye, hogy egy olyan integrált termékgyártási folyamatot tud megvalósítani, amely a mérhetőséget és a hibák kiküszöbölését támogatja. A projekt további előnye, hogy az üzem munkafolyamatai
energiahatékonyabbá válásával csökkentik a környezeti terhelést is – ismertette az NGM.
Fábián Gergely a beruházás kapcsán elmondta: „az élelmiszeripari fejlesztések kiemelt jelentőséggel bírnak a vidéki területeken, mivel ezek által olyan átfogó változások érhetők el, amelyek közvetlen hatást gyakorolnak az ott élő emberekre és a nemzetgazdaságra egyaránt. A vidéki gazdaságoknak különösen fontos, hogy hangsúlyt fektessenek a technológiai fejlődésre, mivel ezek a fejlesztések nemcsak a helyi vállalkozások versenyképességét növelik, hanem hozzájárulnak a monetáris diverzifikációhoz és a térség gazdasági dinamizálásához” – idézte az államtitkár szavait az NGM közleménye.
Kapcsolódó cikkeink
Elégedett a legfrissebb munkaerőpiaci adatokkal a kormány
A magyar foglalkoztatottság Európa élvonalához tartozik, az új intézkedések célja,…
Tovább olvasom >NGM: ősztől új pályázat segíti a munkakörülmények fejlesztését – 4,5 milliárd forint a hazai kkv-k támogatására
Ősztől új pályázat segíti a munkakörülmények fejlesztését, 4,5 milliárd forint…
Tovább olvasom >NGM: tovább dübörög a turizmus – májusban több mint 1,7 millió turista érkezett a hazai szálláshelyekre
A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy egyre több külföldi vendéget…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fitch: élénkülő világgazdaság a vámháborús enyhülés nyomán – Kína és az USA húzhatja a növekedést
A vártnál erősebb gazdasági teljesítményre számít 2025-ben a Fitch Ratings:…
Tovább olvasom >A dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökken
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami…
Tovább olvasom >A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad
A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat…
Tovább olvasom >