NGM: hatalmas az érdeklődés az új cafeteria-elem iránt
Hatalmas az érdeklődés a január 1-től igényelhető lakhatási támogatás iránt – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Az érintett vállalkozók így olcsóbban tudnak szolgáltatni
Palóc André hozzátette, a munkáltatótól igényelhető havi 150 ezer forintos támogatás azért kedvező, mert a kafetériajuttatásokhoz hasonló az adóterhe. Aki albérleti díj támogatásához kéri, megkaphatja közvetlenül, vagy a lakás tulajdonosának utalja a munkáltató az összeget; lehet kérni a lakáshitelek törlesztéséhez is, ebben az esetben a hitelező bank kapja meg a támogatást, amely nem lehet magasabb a törlesztőrészletnél – sorolta.
A nagy munkáltatóknak sok ezer emberrel kell egyeztetniük, most indultak el a számítások arra, hogy mekkora támogatásokat adnak – jegyezte meg.
A szóvivő életszerűnek nevezte az áfa alanyi adómentességi határának 12 millióról 18 millió forintra történt emelését. Mint mondta, az emelésre sok vállalkozó és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara is jelezte az igényt.
Kiemelte: fontos, hogy az érintett vállalkozók így olcsóbban tudnak szolgáltatni. A fodrászok, taxisofőrök esetében az volt tapasztalható, hogy ha éves jövedelmük közeledett az értékhatárhoz, a várható adófizetést beépítették az árazásba. Az alanyi adómentesség 50 százalékos emelése könnyítés lesz, ami az árszabásban „lazító, mozgásteret jelentő” lehetőség, és annak is jó, aki igénybe veszi a szolgáltatást.
Beszélt arról is, hogy a magyar foglalkoztatási ráta az európai uniós rangsorban az 5. helyen van, a legutóbbi adatok szerint 7,9 százalékkal nőttek a reálbérek, valamint tíz százalék feletti a béremelkedés a legalacsonyabb jövedelműeknél és a közepes jövedelmi kategóriában. A fogyasztás növekedése 4 százalék felett van egyéves alapon, a hitelezés „felfelé mozdult el”. Az új autók forgalma 13 százalékkal nőtt egyéves összehasonlításban, a lakáspiac „megmozdulni látszik”, és 2024 – a belföldi vendégek által eltöltött éjszakáknak is köszönhetően – a turizmus rekordéve lehet.
A kormány szempontjából legfontosabb, hogy „amit ígértünk – megőrizzük a munkahelyeket, és visszaadjuk azt az embereknek, amit elvitt az infláció -, már megvan, most a növekedés további fázisai következnek” – mondta a Palóc André.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: jelentős hatása van az árréscsökkentésnek: az infláció már márciusban 4,7 százalékra esett
Az indokolatlanul magas áremeléseket a kormány nem tűrte tovább, ezért…
Tovább olvasom >NGM: februárban több mint 3 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom – folyamatos a fogyasztói bizalom erősödése
Az év első két hónapjában a kiskereskedelmi forgalom volumene 4…
Tovább olvasom >Az elektronikus számlázásról és valós idejű digitális adatszolgáltatásról kéri a cégek véleményét az adóhatóság
A tájékoztató szerint Magyarország részéről a csomag projektgazdája a Nemzetgazdasági…
Tovább olvasom >További cikkeink
Árrésstop árnyékában: így alakulnak a húsvéti bevásárlás költségei 2025-ben
Az idei húsvéti bevásárlási szezon igazi meglepetése nem a csokinyúl…
Tovább olvasom >Innovatív gombafehérjés desszerteket fejlesztett az Eroski
A spanyol Eroski áruházlánc a catering terén vezető Ausolannal, az…
Tovább olvasom >Csökkenő születésszám, növekvő kihívások
A demográfiai trendek és a fogyasztói szokások alakulása egyaránt formálja…
Tovább olvasom >