NGM: a pénzváltóknak is kötelező lenne az online pénztárgépek használata
A pénzváltók számára is kötelezően előírnák az online pénztárgépek használatát – nyilatkozta Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkára szerdán az M1 hírcsatornának.
A helyettes államtitkár elmondta: a tárca szerdán délelőtt egyeztetett a Magyarországi Pénzváltók Országos Egyesületével, és megállapodtak, hogy ebben a szektorban is hatékonyan tudják elősegíteni a tisztulást, illetve az ügyfelek védelmét az online pénztárgépek használatának kötelezővé tételével.
Pankucsi Zoltán hangsúlyozta, most először találkoztak azzal, hogy egy szakmai szervezet önként kérte, hogy kötelezően írják elő számukra az online pénztárgépek használatát. Ez azt mutatja, hogy a pénztárgép fehérítő, illetve az ellenőrzést megteremtő és fenntartó hatását visszaigazolja a piac – emelte ki.
A helyettes államtitkár különösen fontosnak nevezte, hogy megerősítsék a pénzügyi szektor, a pénzügyi szolgáltatások felügyeletét és ellenőrzését. Az online pénztárgépek bevezetése hatékonyan kiegészítheti a jegybanki felügyeleti tevékenységet ebben a szektorban is – közölte.
Felidézte azt is, hogy az online pénztárgépek kötelező használatának kiterjesztésekor felmerült a szépségipar, a wellness és fitness szolgáltatás, a sportlétesítmények, a taxisok.
Pankucsi Zoltán elmondta: a pénzváltási tevékenység esetében nem általános forgalmi adó, hanem elsősorban a pénzügyi tranzakciós illeték folyhat be többletként, a tárca számításai szerint 4-5 milliárd forint plusz bevételre lehet számítani.
Hangsúlyozta, az online pénztárgépek kötelező használatától az is várható, hogy megszűnik a tisztességes vállalkozások versenyhátránya. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >Decemberben a magyar lakosság erős fogyasztása inkább külföldön, mintsem a hazai boltok forgalmában realizálódott
Decemberben a magyar lakosság erős fogyasztása inkább külföldön, mintsem a…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >