New York állam kötelezővé teszi a pánikgombokat a kiskereskedelmi üzletekben, a Walmart ellenzi a változtatásokat
New York állam szenátusa nemrégiben elfogadott egy törvényjavaslatot, amely kötelezi a nagy kiskereskedelmi láncokat, beleértve a Walmartot is, hogy üzleteikben könnyen hozzáférhető helyeken pánikgombokat helyezzenek el. A törvényjavaslat, amely a kiskereskedelmi dolgozók biztonságát hivatott növelni, nagy valószínűséggel hamarosan törvénnyé válik, ha Kathy Hochul, New York kormányzója aláírja, vagy ha 10 napon belül nem lép fel ellene.
A Walmart, amely az ország legnagyobb kiskereskedelmi láncaként 4700 üzletet működtet az Egyesült Államokban, kifejezetten ellenzi ezt a változtatást. Dan Bartlett, a Walmart vállalati ügyekért felelős alelnöke szerint a pánikgombok gyakori téves riasztásokhoz vezethetnek, ami zavarhatja az üzletek mindennapi működését. Bartlett szerint a becslések alapján tízből nyolc riasztás téves lehet, amikor valaki úgy érzi, hogy baj van, de valójában nem történik semmi veszélyes.
A Walmart válasza a biztonsági aggályokra az volt, hogy kineveztek egy biztonsági főnököt, aki kifejezetten az áruházi dolgozók fizikai biztonságával foglalkozik. Bartlett szerint ez a megoldás sokkal hatékonyabb, mint a pánikgombok általános bevezetése, amit a vállalat „nem kivitelezhetőnek” tart.
A törvény nemcsak a pánikgombok elhelyezését írja elő, hanem azt is, hogy a kiskereskedők erőszak-megelőzési és biztonsági képzéseket tartsanak dolgozóik számára. A szabályozás azon kiskereskedőkre vonatkozik, akik legalább 10 alkalmazottat foglalkoztatnak, és célja a munkahelyi erőszak megelőzése és a dolgozók biztonságának növelése.
Ez a jogszabály számos kiskereskedő számára jelent majd jelentős változásokat, és várhatóan élénk vitát vált ki a kiskereskedelmi szektorban, különösen a nagy láncok részéről, mint amilyen a Walmart is. New York állam döntése így újabb lépés lehet a munkahelyi biztonság erősítése felé, amely a jövőben további államokban is példát mutathat.
Kapcsolódó cikkeink
Az AI hatása Észak-Amerikában 2030-ra elérheti az 1,6 ezer milliárd dollárt
A kiskereskedők eltérő mértékben bár, de profitálhatnak a mesterséges intelligencia…
Tovább olvasom >Fenntarthatósági megállapodást kötött az Unilever a legnagyobb kiskereskedelmi partnereivel
Az Unilever megállapodást kötött tíz legnagyobb kiskereskedelmi partnerével, közöttük a…
Tovább olvasom >Saját vegán napvédő krémcsaládot dobott piacra Naomi Osaka
Látva, hogy a napvédelemmel kapcsolatos kutatások és diskurzusok középpontjába csak…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >