Nemzetközi összefogás az óceánok tisztaságáért
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) összefogott a Nemzetközi Tengerészeti Szervezettel (IMO) és 30 országgal, hogy együttesen küzdjenek a tengeri hulladék problémája ellen és az óceánok tisztaságáért. A GloLitter Partnerség projekt a FAO felügyelete alatt valósul meg a norvég kormány támogatásából.
A GloLitter összefogás segít az érintett országoknak felismerni a lehetőségeket a tengeri hulladékok csökkentésére, beleértve a tengeri szállítás és halászat generálta műanyag hulladékot. A projekt célja ezért ezen iparágakban a műanyagok használatának csökkentése és az újrahasznosítás mértékének növelése a sérülékeny tengeri ökoszisztéma és az ott élők létbiztonságának megóvásáért, a 14-es számú Fenntartható Fejlődési Céllal összhangban, amely a tengerek védelmét és fenntartható használatát irányozza elő.
„A műanyag hulladék pusztító hatással bír a tengeri élővilágra és a mi egészségünkre,” – mondta Manuel Barange, a FAO halászatért és akvakultúráért felelős igazgatója.
José Matheickal, a Nemzetközi Tengerészeti Szervezet partnerségekért felelős igazgatója üdvözölte a kezdeményezést. „A tengeri hulladék büntetés az óceánok és a bolygó számára.”
A partnerségbe öt kontinensről csatlakoztak országok.
Kézzelfogható globális összefogás
A GloLitter projekt ajánlásokat, oktatási anyagokat és stratégia-javaslatokat biztosít a részt vevő országoknak. A közeljövőben a FAO és az IMO szakértői továbbképzéseket és szakmai segítséget adnak, továbbá a partnerek közötti kommunikációt is segítik.
Az összefogás támogatja a már meglévő FAO eszközök, mint az halászhálók jelölésére vonatkozó önkéntes ajánlások, és a globális fantomhalászat elleni kezdeményezés alkalmazását.
A kikötői hulladék-befogadó berendezések elérhetősége és megfelelősége, és azok beágyazottsága a nemzeti hulladékkezelési rendszerekbe szintén fontos terület lesz, ahol a partnerországok számíthatnak a segítségre. A GloLitter új megoldásokkal is kísérletezik, mint a nők által vezetett halászathoz kapcsolódó szerzevezetek bevonása a műanyagszemét újrahasznosításába és csökkentésére a halászatban, halfeldolgázsban és értékesítésben.
Emellett a köz- és magánszféra együttműködését is elősegítve támogatják a költséghatékony megoldások kifejlesztését a tengeri műanyaghulladék problémájának megoldására szintén a műanyaghasználat csökkentése és az újrahasznosítás mértékének növelése révén.
Kapcsolódó cikkeink
Az LG közzétette 2024-2025-ös fenntarthatósági jelentését
Közzétette 2024–2025-ös fenntarthatósági jelentését az LG Electronics (LG), amelyben hivatalosan…
Tovább olvasom >Közzétette 2024-es fenntarthatósági jelentésének kivonatát az AutoWallis
Jelentős energiahatékonysági projekteket valósított meg 2024-ben az AutoWallis Csoport, valamint…
Tovább olvasom >A fogyasztói tudatosságnak a pénztárca szab határokat
Egészséges, fenntartható és megfizethető alapanyagokat, élelmiszereket szeretnének a fogyasztók vásárolni,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy áremelési hullám várható a kereskedelemben
2025 első felében általánosan csökkenő áremelési szándékokat tapasztalt a GKI…
Tovább olvasom >Az infláció az eurózónában 2 százalékra, az EU-ban 2,3 százalékra gyorsult éves szinten
Gyorsult az infláció növekedése az euróövezetben és az Európai Unióban…
Tovább olvasom >Új lendület a vidéki vállalkozásoknak: kamatmentes hitellel segít a kormány
Július 15-től új lehetőséggel bővült a KKV Technológia Plusz Hitelprogram:…
Tovább olvasom >