Nemzetközi árajánlati rendszer – átláthatóbb rendezvényszervezési piac
Nemzetközi árajánlati rendszer bevezetését javasolja a MaReSz a rendezvénypiac számára. Ennek, és a Szövetség frissen kiadott munkaóradíj-kutatásának a célja a fenntartható, versenyképes és transzparens működés, mind az ügyfelek, mind az ügynökségek szempontjából.
A Magyarországi Rendezvényszervezők és Szolgáltatók Szövetsége (MaReSz) egy frissített, nemzetközi sztenderdek alapján kidolgozott árajánlatirendszer-javaslatot állított össze, amely jelentősen növeli a rendezvényszervezési szolgáltatások átláthatóságát és piaci kiszámíthatóságát. Az új ajánlati struktúra világosan elkülöníti az események közvetlen alvállalkozói költségeit, az ügynökségi munkadíjakat és az esemény közvetett kiadásait, ezzel egyértelműbbé téve a projektek költségszerkezetét. Ez a rendszer nemcsak a rendezvényszervezők számára biztosít tisztább és követhetőbb működést, hanem az ügyfeleknek is egyértelműbbé teszi, hogy mire és milyen módon fordítják a rendezvényekre szánt költségkeretet.
Az átlátható árajánlati rendszer bevezetése minden érintett fél számára előnyös. A megrendelők egységesebb, összehasonlíthatóbb ajánlatokat kapnak, ami segíti munkájukat a döntéshozatal során. Ezzel elkerülhetők a félreértések, az irreális elvárások, és erősödhet az ügyfelek bizalma a szakmai szolgáltatókkal szemben. A számonkérhetőség szempontjából is fontos lépés ez, hiszen a projekt során végzett munka pontosabban számszerűsíthető, így az ügynökségek megfelelő módon tudják igazolni szolgáltatásaik értékét.
Az egyértelmű árazás a fenntartható piaci működés szempontjából is kulcsfontosságú: biztosítja, hogy az ügynökségek reálisabb üzleti modelleket alakíthassanak ki, és megfelelően honorálhassák szakembereiket, ami hozzájárul a rendezvénypiac hosszú távú stabilitásához. Egy jól működő, transzparens piac végső soron a minőségi szolgáltatások színvonalát is emeli, hiszen az ügynökségek így pontosabban tudják pozícionálni magukat és a szolgáltatásaikat.
A MaReSz egy átfogó kutatást is végzett a rendezvényügynökségek munkaóradíjairól. A felmérés célja az volt, hogy pontos képet adjon arról, milyen díjakon értékesítik szolgáltatásaikat az iparág szereplői a különböző – például rendezvényigazgató, rendezvényszervező, vagy kreatívvezető – pozícióikra vonatkozóan. Az eredmények alapján a MaReSz közzétette az egyes szakmai szerepkörök piaci medián óradíjait, amelyek hiteles benchmarkként szolgálnak mind az ügynökségek, mind az ügyfelek számára.
Mindez támogatja az iparági sztenderdek kialakítását, és biztosítja a rendezvényszervezők és ügyfeleik számára az árazási folyamatok áttekinthetőségét. Hozzájárul továbbá a piac edukációjához is, hiszen a rendezvényszervezés összetett szakma, amely számos kreatív és logisztikai folyamatot ölel fel, amelyek más-más árazást követelnek. Az átláthatóbb működés nemcsak a piac stabilitását növeli, hanem a szakmai fejlődést, a szolgáltatások minőségének emelkedését és a megalapozott érdekképviseletet is elősegíti.
A frissített árajánlati szerkezet és munkaóradíj kutatás eredménye itt érhető el a MaReSz oldalán: https://maresz.hu/uploads/documents/Maresz_arajanlat_javaslat_munkaoradíj_median_250410.pdf
Kapcsolódó cikkeink
Országos kutatás: többször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nehéz megszervezni
Tízből négy magyar nem szokott minden nap reggelizni, viszont a…
Tovább olvasom >Országos kutatás: többször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nehéz megszervezni
Tízből négy magyar nem szokott minden nap reggelizni, viszont a…
Tovább olvasom >Újra lendületben a rendezvénypiac – 78,4 milliárdos árbevételt ért el a vállalati eseménymarketing szegmens 2024-ben
A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) és társszövetségei március 27-én közös konferencián…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >