Német autóipari cég számára fejlesztett igényre szabott épületet a Prologis
A Prologis, Inc., a világ vezető logisztikai vállalata, a mai napon ünnepélyes keretek között átadta 25 414 négyzetméteres build-to-suit létesítményét, melyet a BMW csoport számára fejlesztett a Prologis Park Bratislavában.
A megnyitón részt vett Wolfgang Baumann, a BMW Parts Logistics Management alelnöke; Ben Bannatyne, a Prologis Europe elnöke; illetve Martin Polák, a Prologis kelet-közép-európai régiós vezetője. Az ünnepélyes szalagátvágáson jelen volt továbbá Szenc polgármestere és több mint 80 vendég, többek között a városvezetés, a média képviselői és a Prologis munkatársai.
Az ügyfél különleges igényeinek megfelelően az új, modern disztribúciós létesítmény (DC 9) olyan egyedi funkciókkal rendelkezik, mint a LED világítás, hőmérséklet-szabályozó rendszer, peremvilágítás, biztonsági szolgálat, speciális informatikai megoldások és egy, a veszélyes áruk tárolására alkalmas helyiség (ADR). Az új épület alkatrészek közép-európai elosztó központjaként működik majd.
“Továbbra is erős a kereslet az autóipari cégek részéről a kelet-közép-európai régióban, leggyakrabban az üzleti működésüknek megfelelő, igényre szabott épületek iránt érdeklődnek.” – mondta Martin Polák, a Prologis kelet-közép-európai regionális vezetője. „Az új épület remekül mutatja, hogy a Prologis képes egyedi igényeknek megfelelő ingatlanokat fejleszteni, a legideálisabb helyszíneken. Nagy örömünkre szolgál, hogy részt vehettünk egy ilyen jelentős projektben.”
A Prologis Park Bratislava egy modern ipari park, amely 24 kilométerre Pozsony központjától keletre, Szenctől két kilométerre, a nemzetközi repülőtértől pedig 16 kilométerre fekszik. A parkban jelenleg 13 épület található, gyártó és disztribúciós területe pedig meghaladja a 320 000 négyzetmétert.
A Prologis vezető disztribúciós-létesítmény szolgáltató Szlovákiában, több mint 520 000 négyzetméter logisztikai és ipari területtel (2016. március 31-ei adatok szerint).
Kapcsolódó cikkeink
Új korszak a házhoz szállításban: átvételi kódot vezet be a GLS
A házhoz szállítás kényelmét és biztonságát egyszerre növeli a GLS…
Tovább olvasom >Display 2.0 – így néz ki a jövő bolttere
Okoseszközzé válik a bolti display – derült ki a Shop!…
Tovább olvasom >Többségi tulajdont szerzett a Waberer’s a Pannon-Busz-Rent Kft.-ben
A Waberer’s International Nyrt. megjelent a személyszállítási piacon, miután 51…
Tovább olvasom >További cikkeink
Egy korszak lezárul, egy új indul – marketingvezetői váltás az Eisbergnél
Két év után búcsúzik az Eisbergtől Gál Judit, a cég…
Tovább olvasom >Folytatódik az áreső a PENNY-ben
Folytatja az alapvető háztartási és higiéniai termékek áresőjét a PENNY…
Tovább olvasom >A Heineken mesterséges intelligenciával oltja szomját az adatkezelésbe
A Heineken az SAP AI megoldásával egyszerűsíti az adatelemzést munkatársai…
Tovább olvasom >