Nem tudnak árat emelni a somogyi borászok
Hiába kellene, nem tudja növelni a borok árát a somogyi termelők többsége, a fogyasztók ugyanis minden árváltozásra érzékenyek.
Konyári János, a Konyári Pincészet tulajdonosa hangsúlyozta: még az elmúlt évek fejlesztésének költségeit sem tudták beépíteni az árakba, hiszen a magyar borászoknak még a rossz minőségű, olcsó, külföldi nedűkkel is fel kell venniük a versenyt.
A rossz gazdasági helyzet miatt a magyar fogyasztók inkább az árcímkét, mint a minőségét nézik – véli Buzássy László. A balatonlellei hegybíró úgy véli, a magyar termelőknek kétszer is meg kell gondolniuk, emelnek-e árat.
A nagy hazai borászatok többségében hatalmasak fejlesztéseket valósítottak meg az elmúlt években, azonban ezeket a költségeket sem tudták beépíteni az árakba – írja a turizmusonline.hu a Somogy Tv, Híradó tudósítása nyomán.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Gulyás Gergely: komplex akciótervvel készül a kormány az élelmiszerárak túlzott emelésének letörésére
Első lépésként komplex akciótervvel készül a kormány az infláció és…
Tovább olvasom >Meghittség, mosoly, marketing – 2024 legszebb karácsonyi reklámjai
A Trade magazin 2024-ben második alkalommal hirdette meg a Karácsonyi…
Tovább olvasom >Bírságot vetnének ki a sikertelen csomagkézbesítésekre
A Manhattan Associates vezetője, Pieter Van den Broecke azt javasolja,…
Tovább olvasom >