Nem tesz jót a turizmusnak a viharos időjárás
A viharos időjárás miatt az elmúlt napokban jelentősen megnőtt a vízirendőrök és -mentők feladata a Balatonon és a Velencei-tavon. A rendőrök embereket és elsüllyedt hajókat mentettek ki a viharos szélben, ami komoly kihívásokat jelentett számukra.
Az elmúlt napokban a hidegfrontot kísérő erős szél miatt a vízirendőröknek több fürdőzőt és egy elsüllyedt vitorláshajót is menteniük kellett. A viharos időjárás különösen nyáron okozhat hirtelen veszélyhelyzeteket. Szaniszló Péter vitorlás oktató hangsúlyozta, hogy a viharjelzést mindenkinek figyelemmel kell kísérnie, és annak megfelelően cselekednie. „Ha villog, akkor a szabályoknak megfelelően hagyjuk el a strandot, vagy kezdjünk el kikötni” – mondta Szaniszló az Infostartnak.
A gárdonyi vízi rendőrök korábban is végrehajtottak sikeres mentőakciókat. Pár éve például egyszerre hét embert kellett kimenteniük az agárdi kikötő előtt a vízből, köztük két gyereket. Felborult kenujuk szinte azonnal megtelt vízzel, de a rendőrök gyorsan a helyszínre értek és megmentették a bajbajutottakat.
Bozóki Gábor kikötőmester szerint sokan azért kerülnek bajba a vízen, mert nem mérik fel helyesen saját képességeiket és a környezeti hatásokat.
„Az emberi erő nincs felmérve eléggé a környezeti hatásokkal, vagy a természet erőivel szemben”
– mondta Bozóki.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság Kenesétől Keszthelyig összesen 16 hajóval járőrözik a Balatonon, hogy szükség esetén segítsenek a bajbajutottakon. Az elmúlt napokban százhúsz embert mentettek ki a Balatonból, és a következő napokban várhatóan újabb hajókat vetnek be.
A rendőrök azt kérik, hogy mindenki figyelje az időjárás előrejelzéseket, és viharjelzés esetén ne menjen vízre. A megfelelő felkészültség és a viharjelzések figyelése kulcsfontosságú a biztonság érdekében.
A viharos időjárás komoly veszélyeket rejt magában a vízi közlekedés és sportok szerelmesei számára. A vízirendőrök és -mentők folyamatos készenlétben dolgoznak a Balatonon és a Velencei-tavon, hogy biztosítsák a fürdőzők és hajósok biztonságát. A megfelelő óvintézkedések betartása és a viharjelzések figyelemmel kísérése elengedhetetlen a biztonságos nyári élményekhez.
Kapcsolódó cikkeink
Szárnyal a nyaralópiac: 37 százalékos drágulás fél év alatt
A lakáspiachoz hasonlóan a nyaralópiac is jelentős lendületet vett 2025…
Tovább olvasom >Szinte felforrt a Balaton vize
Az Időkép legfrissebb mérései szerint a Balaton több pontján is…
Tovább olvasom >Balatoni Turizmus Szövetség: ideje komolyan venni az úszástudás fontosságát!
Ideje komolyan venni az úszástudás fontosságát – figyelmeztetett a Balaton-átúszás…
Tovább olvasom >További cikkeink
Jövő szombaton kezdődik a Nyitott Napok Porta rendezvénysorozata
Jövő szombaton Szatmár és Bereg térségének bemutatkozásával kezdődik a Nyitott…
Tovább olvasom >Újabb drágulási hullám a baromfipiacokon: a csirkemell ára egy év alatt 17 százalékkal nőtt
Jelentősen emelkedtek a baromfitermékek árai Magyarországon az elmúlt hónapokban –…
Tovább olvasom >62 700 vásárlás – minden korábbi rekord megdőlt az ALDI Sziget-boltjában
Immár nyolcadik alkalommal települt ki az ALDI a Sziget Fesztiválra…
Tovább olvasom >