Nem lesz többé tizes tojás, négyes alma?
Az Európa Parlament legújabb javaslata értelmében jövőre megszűnne az olyan élelmiszerek forgalmazása, melyeken darabszám jelöli a mennyiséget, helyette EU-szerte a termék tömegét kell megadni.
Ez tehát azt jelenti, hogy eltűnnének a polcokról a 10 darabos tojásos dobozok, a négyesével csomagolt almák, mivel ezek súlya nem egységes.
Múlt héten módosító javaslatot is benyújtottak a parlamentnek, melyben azt kérték, hogy az egyes tagállamok maguk dönthessék el, hogy mely élelmiszernél engedélyezik továbbra is a darabszám szerinti megjelölést, ezt azonban elutasították, vagyis ha érvénybe lép a rendelet, egységesen minden államra nézve kötelező érvényű lesz.
Ez az élelmiszeripar számára jelentős többletkiadást jelentene, hiszen minden egyes terméket külön le kell majd mérni, hogy a csomagok súlya egyforma legyen. Egy brit magazin, a The Grocer által megkérdezett élelmiszeripari szakértők teljes értelmetlenségnek nevezték a kezdeményezést, amivel évtizedes hagyományokkal mennek szemben, hiszen tojást mindig is darabszámra vásároltak az emberek, nem grammra – írja a penzcentrum.hu.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Visszatér a szilveszteri tűzijáték-vásár: december végén indul az ideiglenes értékesítés az áruházparkolókban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Ötvenéves az első kelet-európai alkoholmentes sör
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Virsli: a sertésár már lefelé megy, a boltokban mégsem lesz olcsóbb – legkorábban tavasszal jöhet érdemi korrekció
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
