Nem elég felkészültek, sok vállalat mehet csődbe a következő két évben
A vállalati működési és üzletviteli költségek hónapról hónapra csak növekednek. Ez a jelenség már folyamatosnak és állandónak tekinthető. A kiadások növekedésére a legnagyobb hatást az energia, a gáz, a fémek és más nyersanyagok árának emelkedése gyakorolja, mivel ezek a gyártási és szolgáltatási folyamatok alapját képezik. Az egyes költségkategóriák növekedése dominóként váltja ki más kategóriák növekedését, ha például nő a logisztikai szolgáltatások költsége, akkor az előbb-utóbb a teljes ellátási lánc, még a hulladékgazdálkodás költségeit is növelni fogja.
A folyamatos drágulást szinte már minden cég igyekszik valamilyen intézkedéssel, megszorítással kezelni, azonban általában ez a létszámleépítésnél és a marketingbüdzsé megnyirbálásánál nem jut tovább. A több mint 40 országban működő Expense Reduction Analysts költségoptimalizáló tanácsadó cég legfrissebb kutatása szerint a vállalatok tanultak a 2008-as válságból, mégsem tették meg a megfelelő lépéseket: a válaszadók 80%-a sajnálja, hogy anno nem készült fel időben a válságra. A sajnálat ellenére viszont most sem mondható felkészültnek a legtöbb vállalat: 81% szerint a következő 24 hónapban a költségoptimalizálás lesz a legkritikusabb, működést befolyásoló tényező.
Vass Anikó, az Expense Reduction Analysts magyarországi partnere elmondta:
„a vállalatok pénzügyi prioritásai jelentősen megváltoztak az elmúlt időszakban. Költségek, költségek, költségek. Minden korábbi prioritást kezd beelőzni a költségelemzés, még a kevésbé árérzékeny cégek esetében is. Minden gazdasági elemzés az irányba mutat, hogy 2023 a stagnálás éve lesz – vagyis a gazdasági növekedés még mélyebbre fog esni, míg a termelői árindex tovább nő. Mindez tovább gerjeszti az inflációt. A költségek növekedése középtávon is erősen érezhető lesz életünkben. Nagyon sok iparágban a jelenlegi költségnövekedést még tovább tudják hárítani a cégek az ügyfelekre, de ez egy idő után már nem fog menni a fizetőképes kereslet hiánya miatt. A beruházások és fejlesztések visszafogása megkezdődött, a következő lépés a cégek beszállítói szerződéseinek felülvizsgálata lesz.”
Vass Anikó szerint az előttünk álló években azok a vállalatok élhetnek túl és kerülhetnek az iparáguk élére, amelyek okosan bánnak a költségeikkel, miközben maximálják a hatékonyságot és a munkaerő-megtartást.
Expense Reduction Analysts
Kapcsolódó cikkeink
Újabb utazási iroda ment csődbe
Az FTI utazási csoport, Európa harmadik legnagyobb utazásszervezője, fizetésképtelenséget jelentett,…
Tovább olvasom >Újabb utazási iroda húzta le a redőnyt
A Beontrips Kft., egy ismert utazásszervező és -közvetítő vállalkozás, bejelentette,…
Tovább olvasom >Csődöt jelentett a népszerű divatmárka
Az Esprit német ruházati márka szerdán jelentette be csődeljárás alá…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszafogottabb eredményt hozott az ősz az idegenforgalomban
A nyári szezon növekedése után az ősz első hónapja visszafogottabb…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A hazai fogyasztás erősödik
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől…
Tovább olvasom >Csokiláz és pikáns rendelések – a magyarok így ünneplik a halloweent
Különleges rendelések és új édességtrendek Közép-Európában: egyre népszerűbbek az intim…
Tovább olvasom >