Négyezer doboz cigarettát találtak a vámosok egy átalakított autóban
Több mint négyezer doboz adózatlan cigarettát találtak egy utánfutón szállított személyautóban Hegyeshalom közelében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Győr-Moson-Sopron megyei pénzügyőrei – közölte a hatóság az MTI-vel.
A közlemény szerint a több ezer cigarettát egy román kisbusz utánfutóján lévő autóban találták; a buszon kilenc ember utazott.
A csempészárut, amit a műszerfal, a padlólemez, a lökhárító és a küszöb házilag kialakított rejtekhelyeibe tettek, Django és Jenny, a NAV szolgálati kutyái szagolták ki.
A pénzügyőrök a több mint ötmillió forint értékű adózatlan cigarettát, valamint az átalakított gépjárművet lefoglalták, jövedéki eljárást indítottak és költségvetési csalás elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tettek a sofőr ellen. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Megszólalt a NAV a palackvisszaváltásból származó bevétel kapcsán
Sokakban felmerült a kérdés, hogy vajon kell-e adózni a palackvisszaváltásból…
Tovább olvasom >NAV: Nem adóköteles a visszaváltási díj a magánszemélyek számára
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményt adott ki a…
Tovább olvasom >Kevesebb lett a tőkés és a tőkejövedelmek reálértéke is csökkent 2023-ban
A NAV adatai szerint 2023-ban a tőkejövedelemmel rendelkezők száma 375…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >