Négycsillagos szállodát adtak át Hollókőn
Négycsillagos wellness szállodát adtak át pénteken Hollókőn, a Nógrád megyei világörökségi faluban.
MTI Fotó: Komka Péter
A több mint 2 milliárd forintos beruházásban megépült Castellum Hotel megnyitó ünnepségén Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter kiemelte, hogy Hollókőnek és térségének nagy szüksége volt már egy minden igényt kielégítő szállodára, hiszen évente mintegy 110 ezer turista látogat a világörökségi helyszínre.
Seszták Miklós arról is szólt, hogy a kormány támogatásával Hollókő térségében kétmilliárd forint értékben hajtottak végre fejlesztéseket az elmúlt években, a szálloda közel félmilliárd forint uniós forrás segítségével valósult meg.
A 68 szobás, 120 fős étteremmel rendelkező komplexum akadálymentesített, és a megújuló energiaforrások tudatos használata jellemzi, hiszen az áramot napelemek szolgáltatják, és az épület nyolc százalékát valamilyen megújuló energiával működtetik – mondta a tárcavezető.
Seszták Miklós szavai szerint a kormány eddig is sikerágazatként tekintett az épített örökség megóvására, az elmúlt hat évben nemzeti és uniós forrásból 180 milliárd forintot fordított erre.
„Magyarország nemzeti értékeit és hagyományokon alapuló arculatát egy minden korosztály számára vonzó, modern országképpel kívánjuk ötvözni, a Hotel Castellum ennek a törekvésnek méltó szimbóluma” – tette hozzá.
A szálloda négycsillagos minősítését igazoló hivatalos tanúsítványt Niklai Ákos, a Magyar Szálloda és Éttermi Szövetség elnöke adta át. Elmondta, a hotel, a szövetség legújabb tagja az ötévente megújítandó minősítését a nemzetközi védjegyrendszer alapján nyerte el, ez hitelesen tájékoztatja a vendégeket arról, hogy milyen szolgáltatásra számíthatnak itt.
Becsó Zsolt (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője azt emelte ki az ünnepségen, hogy Kelet-Nógrádban jelentős előrelépések történtek a turisztikai attrakciófejlesztések terén – többek között megújult a Magyarország egyetlen falujaként az UNESCO világörökségi listáján szereplő Hollókő ófaluja is -, de a vendégfogadás minőségi és mennyiségi feltételein még továbbra is javítani kell, ezért nevezte nagyon fontosnak a beruházást a kapacitáshiányos térségben. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Görög uniós biztosjelölt: a közlekedés és a turizmus alapvető pillérei a fenntartható jólétnek és a versenyképességnek
Európának új tervre van szüksége a fenntartható jólét és versenyképesség…
Tovább olvasom >Magyar fejlesztésű AI-szoftver írja át a nemzetközi üzleti világot a vendéglátóiparban
A 100%-ban magyar fejlesztésű Everguest Intelligence AI-szoftver nem csupán egy…
Tovább olvasom >Megugrik az európaiak utazási kedve: A 2024-es év őszi és téli szezonjának utazási trendjei
Az Európai Utazási Bizottság (ETC) legújabb kutatása szerint jelentős növekedés…
Tovább olvasom >További cikkeink
Versenyhivatali fázisba ért az Indotek csoport Auchan-felvásárlása
Az Indotek csoport által vezetett, négy éve húzódó folyamat újabb…
Tovább olvasom >Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >