Négy és félmillió látogató a budapesti fürdőkben
Mintegy 300 ezerrel többen, 4,5 millióan váltottak jegyet 2018-ban a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. egységeibe, egy év alatt 7,3 százalékos volt a növekedés – közölte a Világgazdasággal Czinege Szilvia, a vállalat értékesítési és marketingigazgatója.
A budapesti fürdők annak ellenére is erős évet zártak, hogy a júniusi strandszezont gyakorlatilag elmosta az eső és a hideg, ugyanis a történelmi fürdők, valamint a komplexumok felújítása, bővítése és befedése révén tovább nőtt a forgalom. A napijegyes eladások 11 százalékkal ugrottak meg, de kiemelkedő eredmény a Széchenyi fürdő 1,7 milliós vendégforgalma is.
A múlt évben a BGYH 7,3 százalékkal 15 milliárd forintra növelte az árbevételét. Czinege Szilvia tájékoztatása szerint kiemelkedően jól teljesített a Palatinus és a Paskál, vagyis az a két fürdő, ahol nagyobb fejlesztést hajtottak végre.
Az előbbi forgalma 31 százalékkal nőtt, az utóbbié több mint 13 százalékkal. A Gellért gyógyfürdőben az előző évinél bő 6 százalékkal több napijegy fogyott, a vendégek száma megközelítette a 660 ezret. Decemberben óriási volt a műemlék fürdők forgalma, a Széchenyit például az év végi napokon folyamatosan több mint
7 ezen látogatták, miközben a legerősebb nyári napokon a 8 ezres vendégszám a jellemző. Decemberben a nyitva tartó tíz budapesti fürdőt átlagosan 13 százalékkal több vendég kereste fel, mint az előző év decemberében.
„A csillaghegyi fürdő november elsején nyílt új komplexuma máris 26 ezerrel több fürdőzőt vonzott, mint a beruházás előtti egység.
Decemberben 15,5 ezer jegyet adtak el. A fürdőt a környékbeli iskolák és úszóiskolák is birtokba vették” – emelte ki az értékesítési igazgató.
A legmarkánsabb tavaly a napijegyesek korösszetételének további változása volt: a Széchenyiben, a Gellértben és a Rudasban már folyamatosan több a 30 év alatti, mint a 60 év feletti vendég, pedig 2011-ben még a 60 év feletti látogatók voltak többségben. Ám – mint Czinege Szilvia hozzátette – nem az idősek maradtak el, hanem a vendégek száma nőtt, és főként éppen fiatalabb látogatókkal. A Lukács azonban továbbra is jellemzően a 60 felettiek törzshelye, leginkább gyógyászati szolgáltatásai miatt.
A főváros történelmi fürdői tavaly fogadtak először több mint kétmillió külföldi vendéget a világ legkülönbözőbb tájairól. Egy tavaly őszi felmérés szerint a Gellért, a Lukács, a Széchenyi és a Rudas fürdőbe egyetlen hét alatt 107 országból érkeztek látogatók. (vg.hu, Sándor Tünde)
Kapcsolódó cikkeink
MTÜ: tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai a…
Tovább olvasom >MTÜ: Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
A felszolgálási díj maximum mértékét meghatározó, valamint a borravaló adómentességét…
Tovább olvasom >Nacsa Lőrinc: turisztikai rekordév lehet az idei Magyarországon
Turisztikai rekordév lehet az idei Magyarországon, amihez a vallási turizmus…
Tovább olvasom >További cikkeink
A csodálatos mandarin – A nap videója
Yoshihiro Okada „műveit” már ismerik olvasóink: néhány vágást ejt mandarinok héján,…
Tovább olvasom >Mit meg nem tesznek a frissességért! – A nap képe
A skandináv országokban kultusza van a friss élelmiszereknek – íme…
Tovább olvasom >