Nébih: műanyagdarabot találtak egy dán csokoládéban
Műanyagdarabot találtak a Dániában előállított Anthon Berg Sweet Moments marzipan bar minicsokoládéban, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hatóság (Nébih) felhívja a vásárlók figyelmét, hogy ne fogyasszanak a Magyarországon is forgalomba került termékből.
A hivatal pénteki tájékoztatása szerint a 72222 és 72257 tételszámú, 2017.1823 RASFF referenciaszámú, marcipánnal töltött csokoládé 1155 grammos kiszerelésben kapható, minőségmegőrzési ideje 2018. szeptember 3. és október 9. között jár le.
A közlemény szerint a termékben egy dán fogyasztó talált műanyagdarabot. A gyártó elővigyázatosságból valamennyi, az érintett termékkel azonos időben készült tételét – így a Magyarországra került készítményeket is – visszahívta, mivel a szennyeződés a kisgyermekeknél fulladásveszélyt jelenthet – írták.
Hozzátették, hogy a jelenlegi információk szerint csak a megjelölt azonosítóval ellátott tételeket kell visszahívni.
A termék első magyarországi forgalmazójánál a Nébih vizsgálatot indított. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A KÖZSZÖV első 25 éve
Megalapításának 25. évfordulóját ünnepli idén a Közétkeztetők és Élelmezésvezetők Országos…
Tovább olvasom >Indul az osztálykirándulás-szezon! De mi kerüljön az uzsonnás dobozba?
A tanév végének közeledtével elérkezett az osztálykirándulások és szabadtéri iskolai…
Tovább olvasom >Csemői kistermelői húsüzemet záratott be a Nébih
Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő higiéniai és dokumentációs hiányosság miatt felfüggesztette…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: áprilisban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 5,0, az előző havit 2,0 százalékkal haladta meg
2025. áprilisban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >Csökkent a FAO élelmiszerár-indexe májusban
Csökkent az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke májusban az előző hónaphoz…
Tovább olvasom >Az euróövezetben nőtt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban
Havi és éves összehasonlításban egyaránt nőtt a kiskereskedelmi forgalom az…
Tovább olvasom >