Nébih: július 31-e az idei élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletének befizetési határideje
Az élelmiszerlánc szereplői, többek között növénytermesztők, állattenyésztők, élelmiszer előállítók és forgalmazók május végéig készítették el élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásukat, az ekkor megállapított összeget két egyenlő részletben, július 31-ig, valamint 2019. január 31-ig kell elutalniuk a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elkülönített fizetési számlájára – közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel.
A hivatal kiemelte, idén a Nébih-hez érkezett felügyeletidíj-bevallások összege több mint 13 milliárd forint volt, ennek első részletét, azaz mintegy 6,5 milliárd forintot kell az érintetteknek keddig befizetniük.
A gördülékeny ügyintézés érdekében az átutalás közleményében fel kell tüntetni a kötelezett adószámát, illetve azonosító jelét, valamint az első részlethez tartozó pénzügyi bizonylat számát. A hivatal azt kéri, hogy mindezeken felül más szöveget ne írjanak a közleménybe, átutalás előtt pedig ellenőrizzék a számlaszámot, különösen azok, akik más ügyekben is a Nébih pénzügyi partnerei.
A felügyeleti díjjal és a befizetéssel kapcsolatos további részletek elérhetőek a hatóság honlapján, a felmerülő kérdésekkel pedig a hivatal illetékes ügyfélszolgálatához fordulhatnak a felugyeletidij@nebih.gov.hu e-mail címen vagy a 06-1-336-9024-es telefonszámon.
A Nébih az MTI érdeklődésére közölte, az élelmiszerlánc szereplőinek a felügyeleti díj mértéke egységesen az előző naptári év bevételének 0,1 százaléka. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Befejeződött az RSZKF betegséggel fertőzött telepek felszámolása
A ragadós száj-és körömfájás (RSZKF) harmadik és negyedik kitörésével érintett…
Tovább olvasom >Eredményes a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Magyarországon négy szarvasmarha telepen azonosított a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)…
Tovább olvasom >Több, mint szórakozás
A fesztiválok régóta messzebb mutatnak egyszerű szórakozási lehetőségnél: közösségi élményt,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kiderült, melyik a reklámpiac legerősebb hónapja
Továbbra is a november a legerősebb hónap a reklámpiacon –…
Tovább olvasom >A GKI 2-2,5%-os gazdasági növekedést vár 2025-ben
A GKI Gazdaságkutató Zrt. 2025-re 2-2,5%-os GDP-növekedést prognosztizál, amely a külpiaci…
Tovább olvasom >Sára Botond: a húsvéti ünnepkörhöz tartozó termékek minőségének laboratóriumi vizsgálata és a kereskedelmi egységek, vásárok ellenőrzése zajlik
Húsvét közeledtével a kormányhivatal kiemelt ellenőrzéseket folytat a kereskedelmi egységeknél…
Tovább olvasom >