Nébih: 40 tonna állati mellékterméket kell megsemmisíteni Bács megyében
Egy engedély nélkül üzemelő telepen mintegy 40 tonna állati mellékterméket kell megsemmisíteni azután, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei a múlt héten ellenőriztek egy Bács-Kiskun megyei állati bőröket feldolgozó és tároló üzemet.
A telep illegálisan működött, nem volt engedélye, a Nébih közérdekű bejelentés nyomán értesült tevékenységéről.
Az esetet haladéktalanul kivizsgálták, a telepet lezárták, a tevékenység további folytatását azonnali hatállyal megtiltották – tájékoztatta a hatóság hétfőn az MTI-t.
Az üzem két épületében több mint kétszáz raklapon sorakoztak a lesózott birkabőrök, a szabadban fóliával letakarva álltak a lenyúzott szarvasmarha- és lóbőrök. Az udvaron szemgolyó nélküli lófejeket és hatalmas zsákokban ipari sót találtak az ellenőrök. Az épületben román fülszámos birkafejek, belsőségek hevertek a padozaton.
A mintegy 40 tonna állati mellékterméket a szakemberek azonnal lefoglalták és megsemmisítésre utalták. Az ügyben milliós nagyságrendű bírság várható, bár az eljárás még nem zárult le.
A közlemény szerint az idén a Nébih kiemelt ügyek igazgatóságának szakemberei több melléktermék-feldolgozó üzemet is ellenőriztek. Ennek során egy hónap alatt három ügyben mintegy 70 tonna illegális terméket foglaltak le. Az ágazatban további fokozott ellenőrzés várható. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
NKFH: 229 féle építési termékből minden harmadik fennakadt az ellenőrzésen
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Nógrád vármegyében is megjelent a madárinfluenza
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Járványügyi zárlatot rendelt el a Nébih három somogyi sertéstelepen
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: novemberben az előző év azonos időszakához mérten 5,4, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal visszaesett az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >NGM: a SZÉP-kártya a turizmus motorja, 12 százalékkal nőtt a felhasználás novemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Nyolc magyar energetikai beruházást támogat az EP szakbizottsága
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
