NAV: online számlaadatokon bukott meg egy élelmiszerboltot működtető egyéni vállalkozó
Online számlaadatokon bukott meg egy élelmiszerboltot működtető egyéni vállalkozó, aki az ellene indított vizsgálat hatására majdnem 7,5 millió forint adókötelezettséget vallott be – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.

10 millió forintos hátralékot állapítottak meg
A közlemény szerint az adóhivatal folyamatosan figyeli az online pénztárgépek bevételi adatait, és összeveti az Online Számla rendszer információival és a beadott bevallásokkal is. Így került a látókörükbe egy élelmiszerboltot működtető egyéni vállalkozó, aki áfabevallásában a kelleténél kevesebb bevételt tüntetett fel, szja- és járulékbevallásait pedig be sem nyújtotta.
Az adózót először levélben tájékoztatták a feltárt eltérésekről, azonban erre nem reagált, és nem pótolta a hiányosságokat sem. Ezután jogkövetési vizsgálat indult.
Az ellenőrzéskor a vállalkozó részben pótolta a hiányzó bevallásokat, de csaknem 2 millió forint összegben még mindig akadtak olyan számlái, amelyeket nem vallott be, és a pénztárgépes bevételei is eltértek az áfabevallások adataitól.
Közölték, hogy a revízió végén, a megkapott NAV-jegyzőkönyv hatására a vállalkozó végül rendbe tette áfabevallásait: a téves összegeket önellenőrzéssel módosította, benyújtotta a hiányzó járulékbevallását és szja-bevallását is.
Kiemelték, hogy összességében majdnem 7,5 millió forint adókötelezettséget vallott be. A más, fennálló tartozásával együtt több mint 10 millió forintos hátralék rendezésére részletfizetési lehetőséget kért és kapott, eddig csaknem 2,5 millió forintot már meg is fizetett – olvasható a NAV közleményében.
Kapcsolódó cikkeink
E-nyugta: vállalkozásokat segítő információs oldalt indított a Számlázz.hu
Új élet kezdődik vállalkozók tízezrei számára: április elsején hatályba lépett…
Tovább olvasom >Elindult a NAV e-pénztárgép-rendszerről tájékoztató eNYUGTA-aloldala
Elindult a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján az eNYUGTA-aloldal,…
Tovább olvasom >NAV-ellenőrzések 2025: ki kerül a fókuszba?
A bizalmi vagyonkezelők, az élelmiszeripari vállalkozások transzferárazása és a globális…
Tovább olvasom >További cikkeink
Marad az árréstop, az NGM elégedett
A kormány az élelmiszerek, a háztartási cikkek, a banki számladíjak…
Tovább olvasom >Halasztás jött, felkészülés maradt: így készülnek a magyar vállalatok az ESG-kötelezettségekre az Omnibus fényében
A fenntarthatósági kötelezettségek teljesítésének elhalasztása lehetőséget teremt a cégek számára…
Tovább olvasom >Csendes átrendeződés a vállalkozói térképen – áprilisban tovább csökkent a társas cégek száma
2025 áprilisában tovább folytatódott a hazai vállalkozói szektor lassú átrendeződése.…
Tovább olvasom >