Natura 2000 gyepterületen gazdálkodók számára nyújt támogatást az Agrárminisztérium
Nagyon várt támogatáshoz jutnak az érintettek, első körben több mint 7500 Natura 2000 gyepterületen gazdálkodó részesül csaknem 7,7 milliárd forint kompenzációs kifizetésben az Agrárminisztérium döntésének köszönhetően. Ezen támogatás hozzájárul ahhoz, hogy a mezőgazdasági termelők számára a jogszabályban kötött feltételek szerint folytatott gazdálkodáshoz kapcsolódó többletköltségek, esetleges bevételkiesés kompenzálásra kerüljön.

(Fotó: Pixabay)
sAz érintett gazdálkodók a Natura 2000 gyepterületek után vehetnek igénybe kompenzációs támogatást. A támogatás célja elsősorban, hogy ellentételezze a termelők többletköltségeit és elmaradó bevételeit a Natura 2000 gyepterületekre vonatkozó speciális földhasználati előírások miatt, miközben ösztönzi a gazdálkodók elkötelezettségét a biológiai sokféleség megőrzése és hazánk természetvédelmi helyzetének fenntartása, helyreállítása iránt. A pályázati felhívás keretében minden évben az egységes kérelemben lehet támogatási kérelmet benyújtani, ami egyben kifizetési igénylésnek is minősül – ezáltal 115 euró/hektár vissza nem térítendő támogatás igényelhető a Natura 2000 gyepterületeken való gazdálkodásra. A biológiai sokféleség helyreállításának, megőrzésének és javításának előmozdításában, a vadon élő állat- és növényfajok védelmében meghatározó szerepük van az agrár-ökoszisztémáknak is, amelyek hozzájárulhatnak a természeti környezet kedvező helyzetének fenntartásához, illetve helyreállításához.
Az ökológiai szempontból jó állapotban lévő agrár-ökoszisztémák az agrártermelés hatékonyságát is növelik
Ezek a célok alapvetően a mezőgazdasági termelők minél teljesebb körű együttműködésével valósíthatók meg. A most megítélt támogatást a napokban folyósítják az érintett gazdálkodóknak. Az Agrárminisztérium felhívja a figyelmet, hogy a következő hetekben még további döntések és kifizetések várhatók az érintett intézkedés keretében is.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Európai Központi Bank: a vízhiány jelenti a legjelentősebb természeti kockázatot az európai gazdaság számára
A felszíni vízhiány jelenti a legjelentősebb természeti kockázatot az európai…
Tovább olvasom >AM: a fenntartható vízgazdálkodás az innovatív mezőgazdaság alapja
A klímaváltozás hatásai, az egyre gyakoribb aszályos időszakok és a…
Tovább olvasom >Új befizetési lehetőségeket kínál a gazdálkodóknak a Magyar Államkincstár
A Magyar Államkincstár új befizetési lehetőségeket kínál a gazdálkodóknak, hogy…
Tovább olvasom >További cikkeink
Zöldséget gyereknapra – meglepő akcióval készül a foodora
Gyümölcs- és zöldség akciót hirdet a foodora gyereknap alkalmából, hogy…
Tovább olvasom >EY: Kulcskérdéssé vált az energiabeszerzés – egyre több cég versenyképességét vetik vissza az ingadozó árak
A cégek többsége aggódik a növekedéshez szükséges energia beszerzése miatt,…
Tovább olvasom >Változás a Danone magyarországi vezetésében: Csaplovics Péter az új értékesítési igazgató
2025. májusától Csaplovics Péter tölti be a Danone magyarországi értékesítési…
Tovább olvasom >