NAK TechLab – valós problémákra valós megoldások
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) immár hetedik alkalommal indítja el a NAK TechLab nagyvállalati–startup programját. A program célja, hogy az agrárium legégetőbb problémáira a startupok és a vezető iparági szereplők közösen dolgozzanak ki innovatív megoldásokat. A 2025-ös év kiemelt partnere az AXIÁL Kft., valamint a Bonafarm Csoport.
A NAK TechLab nagyvállalatokat és startupokat összekötő programja az agrárszektor digitalizációjának élén áll Magyarországon – az AXIÁL Kft. és a Bonafarm Csoport innovációs kihívásai nem csak technológiai fejlődést hoznak, de egyben erősítik az agrárium hosszú távú versenyképességét. A programban egyesül a startupok kreativitása, a nagyvállalatok szakértelme és a szakmai támogatás annak érdekében, hogy a magyar mezőgazdaság és az élelmiszeripar a következő években is fejlődni tudjon.
A program jelentősége abban rejlik, hogy hidat képez a hazai agrárium és a technológiai újítók között
Olyan közeget alkot, ahol valós iparági szereplők konkrét problémákra keresnek megoldásokat startupok bevonásával. A startupok nem csupán elméleti, hanem gyakorlati kihívásokra dolgoznak ki megoldásokat, melyhez a nagyvállalatok erőforrást és szakértelmet biztosítanak, valamint validálják a startupok megoldásait, ezáltal a fejlesztések gyorsabban hasznosulnak az agráriumban. Az AXIÁL Kft. olyan fejlesztéseket keres, amik kifejezetten a nagytáblás szántóföldi növénytermesztés hatékonyságát növelik valamely gépesített részfeladat egyszerűsítésével, automatizálásával vagy költségeinek csökkentésével. A Bonafarm Csoport több területen mesterséges intelligencia és képfelismerés alapú megoldásokat vár, köztük például: döntéstámogatási rendszer kialakítása növényvédelmi beavatkozásokhoz; állategészségügy automatizált felügyelete szarvasmarha-telepeken, vagy például hatékony kártevő- és madárriasztás, de a pocokinvázió megelőzésére is várják a megoldási javaslatokat.
Várják olyan technológiai startupok és fejlesztő csapatok jelentkezését, amelyek képesek működő megoldásokkal reagálni ezekre a konkrét problémákra
A résztvevők nemcsak valós piaci validációhoz jutnak, hanem agrárszakmai mentorálásban, pilot lehetőségekben és üzleti támogatásban is részesülnek. A program szakmai partnere az Óbudai Egyetemhez tartozó OUVC, amely kockázati tőkével és befektetési területén tett mentorációval is erősíti a kiválasztott csapatokat. Bővebb információ: www.naktechlab.hu/inkubaciosprogram. Jelentkezési határidő: 2025. augusztus 10.
NAK
Kapcsolódó cikkeink
NAK-elnök: durva támadás érte Brüsszelből az agráriumot
Durva támadás érte Brüsszelből az agráriumot, az Európai Bizottság új…
Tovább olvasom >AM: országszerte tart az aratás, az ország kenyere biztosított
A gazdák munkájának és szorgalmának köszönhetően biztosított az ország kenyere,…
Tovább olvasom >A Somlót is elérte a szőlő aranyszínű sárgaság betegség
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriumi vizsgálatai a Somlói borvidéken…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: az egy évvel korábbihoz képest 2,6, az előző hónaphoz mérten 1,3 százalékkal mérséklődött az ipari termelés májusban
2025 májusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal elmaradt az…
Tovább olvasom >Egyre profibban vásárolunk
Rendhagyó helyszínen, a SPAR Regnum Húsüzem és Oktatóközpontban tartotta meg…
Tovább olvasom >Bővült az AutoWallis gépjármű-értékesítése az első félévben
Elsősorban akvizíciók hajtották az AutoWallis Csoport gépjármű-értékesítésének 3,4 százalékos növekedését…
Tovább olvasom >