Nagy ütemben nőtt Európa legerősebb gazdasága
Az elemzői várakozásoknál kisebb mértékben, de így is hat éve a legnagyobb ütemben nőtt 2017-ben a német GDP a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kimutatása szerint.
A Destatis 2017-es első becslése szerint a bruttó hazai termék (GDP) 2,2 százalékkal nőtt az előző évihez képest Németországban. A német gazdaság ezzel a nyolcadik egymást követő évben mutat növekedést és hat éve a legnagyobbat.
Elemzők 2,4 százalékos GDP-növekedést vártak 2017-re.
A GDP-növekedés üteme emelkedik, 2016-ban 1,9 százalék, 2015-ben 1,7 százalék volt.
A 2017-es német GDP-növekedési ütem 0,9 százalékponttal haladja meg az utolsó tíz év 1,3 százalékos éves átlagát.
Ár és naptári hatásoktól megtisztítva a 2017-es GDP-növekedés 2,5 százalék, a 2016-os 1,9 százalék, a 2015-ös pedig 1,5 százalék.
A 2017-es gazdasági növekedés motorja elsősorban a belföldi lakossági kereslet volt a Destatis kimutatása szerint. A lakossági kereslet tavaly 2,0 százalékkal nőtt az előző évi 2,1 százalék után. A kormányzati kiadások 1,4 százalékkal emelkedtek a 2016-os 3,7 százalék után. A termelőtőke-beruházások 3,0 százalékkal emelkedtek, az előző évben pedig 3,1 százalékkal. Az építőipari beruházások 2,6 százalékkal nőttek 2,7 százalék után. A gépipari beruházások 3,5 százalékkal emelkedtek a 2016-os 2,2 százalék után.
A javak és szolgáltatások exportja tavaly 4,7 százalékkal nőtt, az import pedig 5,2 százalékkal. A különbözet plusz 0,2 százalékponttal járult hozzá a GDP-növekedéshez a 2016-os mínusz 0,3 százalékpont után.
Tavaly minden gazdasági ágazatban nőtt a hozzáadott érték termelés, összességében 2,2 százalékkal. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A német kiskereskedelmi forgalom csökkent áprilisban havi szinten
Németországban reálértéken 1,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom áprilisban havi…
Tovább olvasom >Újrahasználható termékdisplay használatával csökkenti a hulladékot Európa-szerte a dm
A dm drogérialánc több mint 2100 németországi üzletében, valamint más…
Tovább olvasom >Kassza nélküli okosüzletek Németországban: a lassú kezdet után gyors növekedés
Németországban későn indult el a kassza nélküli üzletek bevezetése, mégis…
Tovább olvasom >További cikkeink
Orbán Viktor: az árréscsökkentést új termékekre is be fogjuk vezetni, ha szükséges
Az árrésszabályozást fenn kell tartani, mert az indokolatlan áremelésekkel szemben…
Tovább olvasom >Felfutóban a hazai ginpiac – A SPAR szerint a vásárlók egyre tudatosabbak, és nyitottak a magyar márkákra
A gin értékesítése az elmúlt években látványosan erősödött a magyar…
Tovább olvasom >Egészséges, rostban és fehérjében gazdag húskészítményeket fejlesztettek ki Debrecenben
Új, egészségvédő, rostban és fehérjében gazdag, egyedi bioaktív hatóanyagokat tartalmazó…
Tovább olvasom >