Nagy potenciál rejlik a konferenciaturizmusban
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a konferenciaturizmusban hosszú távú növekedési potenciál rejlik mind a bruttó nemzeti össztermék (GDP), mind pedig a munkahelyteremtés tekintetében.
„Még a kistelepülések számára is vannak lehetőségek, de nyilván nem a legnagyobb volumenű nemzetközi konferenciák vonatkozásában. Ugyanakkor komoly szinergiát látunk a rendezvényszervezés és a térségfejlesztés között, amelynek elengedhetetlen kelléke a lokális értékek bemutatása”
– fogalmazott Latorcai Csaba. Hozzátette, konferenciaturizmus szempontjából Magyarország célja, hogy a régió első három célállomása között legyen, ennek eléréséhez pedig a kormány minden stratégiai partnerségre nyitott, de kellenek hozzá a Magyar Turisztikai Ügynökség által már az elmúlt években is megvalósított nemzetközi kampányok, „mert erős marketing és promóció nélkül még a legjobb alapok mellett sem tudjuk kiaknázni a lehetőségeinket”.
„Az infrastruktúra modernizálása nem csupán Budapesten, hanem vidéken is szükséges, és biztosak vagyunk abban, hogy közös erővel a szezonális ingadozásokat is kezelni tudjuk majd. Elengedhetetlen a szakemberképzés kibővítése, ebben jó partnereink a felsőoktatási és szakképző intézmények” – mondta.
Latorcai Csaba hangsúlyozta, hogy nagyon fontos Budapest férőhely-kapacitásának újrastruktúrálása, ugyanis elengedhetetlen a minőségi szállodai férőhelyek számának és arányának bővítése és fejlesztése az AirBnB-vel szemben. Ehhez kapcsolódva elmondta, a legfrissebb adatok szerint mintegy négy százalékkal növekedett világszerte a szállodai férőhelykínálat.
„A koronavírus-járvány miatti leállás után új szereplők és helyszínek jelentek meg világszerte, de Európában és Közép-Európában is. A régióban ugyanakkor csak azok a városok tudtak felszökni, amelyek a világjárvány alatt és után infrastruktúrát fejlesztettek és kormányzati vagy más gazdaságpolitikai támogatásokkal csökkentették a rendezvényszervezők kockázatait. A konferenciaturizmust illetően Európa még mindig első a földrészek versenyében, de például Kína és egész Ázsia is fejleszt, ezért nagyon szoros a verseny”
– fejtette ki.
„Az alapok tehát jók, de komoly kihívások előtt áll Magyarország és Budapest” – jelentette ki Latorcai Csaba. Emlékeztetett, hogy a hazai idegenforgalom egyik legjobban teljesítő ágazata, a csaknem 1000 milliárd forint forgalmat lebonyolító konferenciaturizmus a koronavírus-járvány ideje alatt gyakorlatilag megszűnt és csak állami segítséggel, valamint különböző kormányzati beavatkozásokkal tudott fennmaradni és újraindulni.
„A kormány is tisztában van azzal, hogy az üzleti turizmus az egyik legkomolyabb üzleti lehetőség Magyarország számára. Úgy gondoljuk, közös erővel, rugalmasan, a minőségi szemlélet érvényesítésével, biztos együttműködést megvalósítva el tudjuk érni a célokat és az üzleti turizmus is fel fog virágozni Magyarországon” – jelentette ki.
Kapcsolódó cikkeink
MBH Bank-CIG Pannónia: az utasok közel fele nem köt utasbiztosítást
Az utazók közel fele nem köt utas- vagy balesetbiztosítást, pedig…
Tovább olvasom >Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves…
Tovább olvasom >Balatoni hajózás: kedvezményekkel és sűrített járatokkal indul a főszezon
Kiemelkedő forgalmú főszezonra számít a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart), amely…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >