Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a GVH podcastjában
Milyen tényezők okozták a rekordinfláció kialakulását Magyarországon és minek köszönhető a pénzromlás gyors letörése? Milyen okok miatt futott fel, majd zuhant kevesebb, mint a tizedére az élelmiszer-infláció alig egy év alatt? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszolt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) legfrissebb podcast adásában. A beszélgetésben Horváth Bálint, a GVH kommunikációs vezetője arra is rákérdezett, hogyan járult hozzá a piaci verseny az infláció visszaszorításához, miért volt fontos az online Árfigyelő rendszer elindítása és folyamatos fejlesztése, illetve milyen célzott beavatkozási pontok szükségesek a gazdasági növekedés helyreállításához.
Nagy Márton
„Amilyen hirtelen jött, a hatékony intézkedések eredményeképpen olyan gyorsan el is tűnt az infláció, amely januárra gyakorlatilag összeomlott, így az már nem jelent érdemi problémát a gazdaság szempontjából”
– emelte ki Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, 2024. február 15-én a Magyar Compliance Akadémia (MCA) első rendezvényén, Budapesten, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) székházában.
Az esemény előtt Nagy Márton interjút adott a GVH podcast csatornájának. A nemzetgazdasági miniszter többek között beszélt arról, hogy Magyarországon a keresleti oldal helyett a kínálati oldal húzta az inflációt, amelynek következtében a fiskális és a szabályozói politika tudta hatékonyan kezelni az inflációt. A kormány a kezdetektől fogva olyan hatékony és eredményes intézkedésekkel küzdött az infláció letörése érdekében, mint az élelmiszerár-stop, az üzemanyagár-stop, az energiaintenzív vállalkozások támogatása, a kedvezőtlen váltófix szerződések megmentése, az áramár-sapka vagy éppen a kötelező akciózás és az online Árfigyelő rendszer.
„Az intézkedések működtek, ugyanis Magyarország sikeresen kezelte az energiaválságot, megszűnt az ikerdeficit és a piaci verseny ösztönzése visszaszorította a vállalati profit húzta inflációs hatást is”
– emelte ki Nagy Márton a beszélgetésben.
Kapcsolódó cikkeink
Veszteségbe fordult a friss tej értékesítése – rávilágított a GVH grafikonja
A magyar kiskereskedelem egy újabb, eddig kevésbé reflektorfényben lévő problémája…
Tovább olvasom >Ezek a tényezők befolyásolták az árakat a tej- és a tojáspiacon
Két gyorsított ágazati vizsgálatot is lezárt a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).…
Tovább olvasom >Háztartási és higiénés termékek ára is nyomon követhető az Árfigyelőben
Újabb 42 termékkategóriával bővült a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Drágul a csirke, drágul a tojás – ez vár most a magyar vásárlókra
Jelentős áremelkedés zajlott le a hazai baromfipiacon az elmúlt hónapokban…
Tovább olvasom >Kiszámíthatatlan szezont hozott 2025 a csonthéjas gyümölcsök piacán
Ellentétes tendenciák jellemzik a 2025-ös csonthéjas gyümölcsszezont világszerte: miközben egyes…
Tovább olvasom >Top 10-es listán a legjobb túrógombóc lelőhelyek
Van egy étel, ami generációkon átívelő kedvenc, egyszerre idézi a…
Tovább olvasom >