Nagy Márton Matt Doocey-val Új-Zéland turizmusért felelős miniszterével egyeztetett
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hivatalában fogadta szerdán Matt Doocey-t Új-Zéland turizmusért és vendéglátásért felelős miniszterét. A felek a találkozó során áttekintették Magyarország és Új-Zéland turisztikai kapcsolatainak aktuális helyzetét és elmélyítésének lehetséges területeit, valamint megosztották egymással a két ország turizmusfejlesztési jó gyakorlatait – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Az új-zélandi turisták egyre nagyobb számban választják hazánkat úti célként
Nagy Márton a találkozón üdvözölte a 2024. május 1-jén hatályba lépett EU és Új-Zéland között létrejött szabadkereskedelmi megállapodást, amely megszünteti azokat a vámokat, amelyekkel az európai vállalkozások szembesülnek a szigetországba irányuló export során, ezáltal pedig jelentős előnyöket kínál a részt vevő országok, így hazánk számára is.
A miniszter hangsúlyozta, a magyar kormány minden olyan megállapodást támogatni tud, amelynek célja a kereskedelmi akadályok csökkentése és a kölcsönösen előnyös gazdasági kapcsolatok erősítése, különösen egy olyan helyzetben, amikor az Európai Unió a kérdésben mutatott megosztottság ellenére büntetővámokat alkalmaz többek között a kínai elektromos autók behozatalával szemben is.
A magyar álláspont szerint Európa versenyképességének fokozásához nem protekcionizmusra, hanem együttműködésre és szabad piaci versenyre van szükség.
A minisztérium beszámolt arról, hogy az elmúlt években az új-zélandi turisták egyre nagyobb számban választják hazánkat úti célként.
Tavaly, 2022-höz képest az Új-Zélandi vendégek és az általuk Magyarországon eltöltött vendégéjszakák száma egyaránt megduplázódott, 2023-ban 11 ezer vendég érkezett Új-Zélandról, akik összesen mintegy 33 ezer vendégéjszakát töltöttek el a magyarországi szálláshelyeken. 2024 első nyolc hónapjában 10 százalékkal több vendég érkezett hazánkba a szigetországból, a tavalyi év azonos időszakához képest.
Kapcsolódó cikkeink
Visszaesett a turizmus konjunktúrája – de még így is a gazdaság egyik legjobban teljesítő szektora
Áprilisban -6 ponton állt a Turizmus Konjunktúra Index (TKI) értéke…
Tovább olvasom >Együttműködési megállapodást kötött az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ és az MKIK
Együttműködési megállapodást kötött az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ (AÖFK)…
Tovább olvasom >Visit Hungary: átlépte az ötmilliós vendégszámot, és továbbra is dübörög a magyar turizmus
Idén még a tavalyi turisztikai rekordévhez képest is tizenegy nappal…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >