Nagy Márton: Magyarország a régió éllovasává válhat
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) legfrissebb előrejelzése szerint Magyarország gazdasága a közép-európai és balti régióban kiemelkedik a maga 2,8 százalékos növekedésével jövőre. Ennek hátterében több tényező rejlik, amelyek erősítik a magyar gazdaság stabilitását és növekedési potenciálját – írja Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az Indexen közölt véleménycikkében.
Az anyag összefoglalóját az alábbiakban olvashatja, a teljes cikk itt található.
Nagy Márton szerint 2030-ra az uniós fejlettség 90 százalékát eléri Magyarország, méghozzá az alábbi jelek utanak erre
1. Politikai stabilitás: Magyarországon a kormányzó párt 14 éve a választók bizalmát élvezi, ami kivételes stabilitást teremtett. Politikai stabilitásunk az ideológiavezérelt zöldprogramok kritikájával és a gazdasági növekedésbarát intézkedésekkel párosul, ami ösztönzi a gazdaságot.
2. Család és munka központúság: A magyar társadalom számára a család és munka kiemelten fontos. Ennek jegyében épült ki a gazdasági és politikai rendszer, amely támogatja a munkaerőpiacot és családokat egyaránt.
3. Foglalkoztatás és munkanélküliség: Magyarország a foglalkoztatási ráta tekintetében az EU egyik legjobban teljesítő országa, miközben a munkanélküliség alacsony. A kormány 2010 óta folyamatosan növelte a foglalkoztatottak számát.
4. Beruházások és FDI: Magyarország az FDI állomány tekintetében is erős. A külföldi közvetlen tőkebefektetések folyamatosan nőnek, és a gazdasági stabilitás vonzza a külföldi tőkét.
5. Export és innováció: Magyarország exportja magas tech-tartalommal rendelkezik, és a gazdaság diverzifikált szerkezetben működik. Az ország az innováció és export területén is kiemelkedik.
6. Geopolitikai komplexitás: A beruházók összetétele sokszínűbbé vált, ami növeli az ország gazdasági stabilitását. Magyarország nem függ egyetlen nagy beruházótól.
7. Infrastruktúra fejlesztése: Az autópálya-hálózat fejlesztése és az infrastrukturális beruházások növelik az ország vonzerejét a külföldi tőke számára.
8. Költségvetési stabilitás: A magyar közpénzügyek erős pozícióban vannak, és a közadósságot csökkenteni tervezik. A gazdasági stabilitás fontos eleme a közpénzügyek minősége.
9. Energiapolitika: Magyarország erősíti az energiapolitikáját, növelve az energetikai önállóságot és zöld energiafelhasználást.
10. Digitális átállás: A digitális átállás területén további fejlődésre van szükség, különösen a kis- és középvállalkozások digitális jelenlétében.
11. Családbarát politika: A demográfiai kihívásokra válaszul a kormány családbarát politikával növeli a termékenységet és a foglalkoztatottságot.
12. Intenzív növekedés: Az extenzív növekedés mellett az intenzív növekedés
Kapcsolódó cikkeink
Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >Varga Mihály: a jegybank elsődleges célja az árstabilitás fenntartása
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) elsődleges célja az árstabilitás elérése…
Tovább olvasom >Portfolio.hu: olyan bérrobbanás zajlik Magyarországon, amire alig van példa az EU-ban
Az Eurostat friss felmérése szerint az Európai Unión (EU) belül…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >