Nagy Júlia kapta az Év női vállalkozója díjat a fenntarthatóság terén
Nagy Júlia, az Innotime Hungary Kft. társügyvezetője nyerte el 2023-ban a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány és a Sikeres Nők Egyesülete által létrehozott „Az év női vállalkozója a fenntarthatóság jegyében” díjat. A fenntartható turizmus fejlesztésében elért kiemelkedő eredményeiért Nagy Júlia október 27-én Egerben vehette át az elismerést a SEED Alapítvány vezetőjétől, Lakatosné Lukács Zsuzsannától, valamint a Vállalkozók Országos Szövetségének országos vezetőségétől – írja a Turizmus.com.
Fenntartható turizmusfejlesztés és a jövő generációk védelme
A 2018-ban alapított családi vállalkozás, az Innotime Hungary Kft., célja, hogy a magyar turizmus a fenntarthatóság jegyében fejlődjön, egyenrangúvá válva a nemzetközi szinten már elindult fenntarthatósági törekvésekkel. A vállalkozás vezetői, akik több mint két évtizedes tapasztalattal rendelkeznek a térségfejlesztés és turizmus területén, nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy környezetbarát, gazdaságilag és társadalmilag fenntartható megoldásokkal támogassák a turisztikai célpontokat és vállalkozásokat.
Nagy Júlia számára, aki két gyermek édesanyja, kiemelten fontos, hogy a következő generációk számára is megőrizhetők legyenek Magyarország természeti és kulturális kincsei. Ezzel a szemlélettel indították el fenntarthatósági projektjeiket, amelyek célja, hogy a hazai desztinációk is felzárkózzanak a globális fenntarthatósági folyamatokhoz.
Sikerek és nemzetközi elismerés
Az Innotime Hungary 2023-ban jelentős sikereket ért el: Miskolc és Veszprém fenntarthatósági projektjei, illetve Esztergom, Sárvár, Tokaj-Hegyalja és Veszprém kezdeményezései bekerültek a világ 100 legjobb fenntartható projektje közé. Az elkövetkező időszakban a szlovén-magyar Interreg-pályázat részeként Sárvár és Hévíz is megszerezheti a Green Destinations minősítést, és további fenntarthatósági pilot programok indulhatnak a határ menti régiókban.
2024 elején az Innotime mentorprogramot is indított, amelynek köszönhetően az év végére közel két tucat hazai turisztikai vállalkozás szerezheti meg a Good Travel Seal nemzetközi minősítést. A cég tervei szerint hamarosan piacra kerül a saját fejlesztésű szoftverük is, amely segíti a fenntartható turizmus fejlesztését és monitorozását.
A fenntarthatóság a magyar turizmus jövője
Az Innotime Hungary Kft. sikerei bizonyítják, hogy a fenntarthatóságra építő fejlesztések nemcsak a környezetvédelem szempontjából, de gazdasági és társadalmi hatásukat tekintve is kiemelkedően fontosak. Az olyan kezdeményezések, mint Nagy Júlia munkája, nemcsak Magyarország hírnevét öregbítik, de a jövő generációk számára is megőrzik az ország turisztikai vonzerejét és természeti értékeit. Az Innotime továbbra is elkötelezetten dolgozik azon, hogy a magyar turizmus fenntartható fejlődési pályára álljon, és a nemzetközi színtéren is egyre elismertebbé váljon.
Kapcsolódó cikkeink
Csökkenő jövedelmezőség, növekvő hatékonyság: kihívások és lehetőségek a sertéstartásban
A sertéstartók az idei évben csökkenő jövedelmezőségre számítanak, annak ellenére,…
Tovább olvasom >Az Unilever és a Tesco egyetért: fenntarthatóság nélkül nincs jövő
Az Unilever vezérigazgatója, Hein Schumacher szerint eljött az idő, hogy…
Tovább olvasom >Sajátmárkás termékek: minőség és kedvező ár egyensúlyban
A boltválasztás során a vásárlók közel 60%-ának döntését befolyásolják a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Év promóciója 2025 verseny, felhívás és nevezés
A Trade magazin ismét versenyt hirdet az FMCG-szektor szereplői között…
Tovább olvasom >Működne Magyarországon a boltok elleni bojkott?
Az elmúlt napokban egyre nagyobb figyelmet kapott az a közösségi…
Tovább olvasom >Nem nyitott üzletet Nyíregyházán a Mere, törölték a nyilvántartásból
Bár korábban bejelentették, hogy a spártai spórolásáról ismert orosz diszkontlánc,…
Tovább olvasom >