MOHU: Több száz millió forintot adományoztak a visszaváltók
Ünnepélyes keretek között adta át a MOHU a kötelező visszaváltási rendszerben összegyűlt több mint 230 millió forint adományt a támogatott gyermekgyógyászati intézmények képviselőinek.
Az italcsomagolások kötelező visszaváltási rendszerében több mint 230 millió forint adomány gyűlt össze az elmúlt, több mint egy évben gyermekgyógyászati intézetek számára. A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája, valamint a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza részére adta át egyenlő elosztásban a fogyasztóktól származó összeget.
„Nagy öröm számunkra, hogy a visszaváltott palackokból több mint 230 millió forintnyi adomány gyűlt össze. Ebből a támogatásból három kiemelkedő gyermekgyógyászati intézmény fejlesztései valósulhatnak meg: orvosi eszközök beszerzésére, digitális technológia megújítására és infrastrukturális fejlesztésekre is sor kerül. A támogatás lehetősége továbbra is fennáll az automatáknál, július elsejétől új célra, hátrányos helyzetű családok támogatására lehet adományozni.”
– fogalmazott Runtág Tivadar, a MOHU operatív igazgatója.
„Az adományozás lehetősége a hétköznapok része lett – elég csak egy gombot megnyomni, és máris segítettünk. Büszke vagyok rá, hogy ennek a rendszernek én is részese lehetek”
– tette hozzá Ördög Nóra, a MOHU nagykövete.
„A MOHU REpont adományprogramja a gyermekbaleseti osztály komplex átalakítását és egy speciális igényekre szabott, csecsemőbarát nappali egység kialakítását teszi lehetővé számunkra. A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet az ország legnagyobb gyermekbaleseti és sürgősségi központja, ahol évente 46 000 balesetet szenvedett gyermek közel 3500 műtéti beavatkozása történik. A támogatásból létrejövő fejlesztés célja egy olyan új, modern, innovatív gyermekbaleseti központ megvalósítása, ahol a csecsemőket, a gyermekeket, a fiatalokat és a sportolókat a különböző korosztályoknak megfelelő, eltérő igényeik szerinti környezeteben, személyre szabott professzionális gyógyítási és ápolási lehetőségekkel tudjuk gyógyítani, ahol a digitalizáció is jelen van nemcsak a műtétek utáni beteg-monitorizálásában és az ápolásban, hanem az első mozdulatokat, az első lépéseket segítő technikákban, és ahol a környezet is segít enyhíteni a balesetekből adódó shokkhatást és fájdalmakat. Köszönjük a lakosság felajánlásait, amivel minden palacknál gondoltak ránk, amivel segítik a gyermekek országos szintű gyógyítását, s hogy partnerként tekintenek ránk a jövőbe mutató fejlesztések támogatásával”
– köszönte meg Dr. Nagy Anikó, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet főigazgató főorvosa.
„Az első szó a köszöneté mindazoknak, akik egy egyszerű mozdulattal, az adomány gomb megnyomásával, beteg gyermekek ezreinek nyújtottak segítséget. Európa egyik legrégebben működő gyermekgyógyászati intézményeként, a legsúlyosabb gyermekbetegségek országos centrumaként és hazánk egyik legnagyobb gyermeksebészeti központjaként fontos célunk, hogy még jobb ellátást, körülményeket nyújthassunk a betegeinknek és a modernebb berendezésekkel gyógyíthassunk”
– mondta prof. dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, klinikai rektorhelyettes. A befolyt összeget egy olyan új röntgenkészülék beszerzésére fordítjuk, amely az eddigi eszköznél kisebb sugárdózissal sokkal jobb minőségű és felbontású, részletgazdagabb képalkotást tesz lehetővé. Az eszközt a napi gyermekgyógyászati gyakorlat szinte minden területén alkalmazzuk majd. Köszönjük még egyszer mindenkinek, aki a visszaváltás során az adományozás lehetőségét választotta és ezzel segítette a beteg gyermekeket” – hangsúlyozta az igazgató.
„Nagyszerű és megható látni, hogy ennyi ember döntött úgy: egyetlen mozdulattal segíteni szeretne a nálunk gyógyuló beteg gyermekeken. A felajánlásoknak hála olyan fejlesztéseket valósíthatunk meg, amelyek közvetlenül javítják betegeink ellátását: egyrészt az Országos Égéssebészeti Központunk műtőjét szereljük fel a legmodernebb eszközökkel – évente több száz gyermeket kezelünk itt –, másrészt a gyermeksportközpontunk számára alakítunk ki két új rendelőt, ahol a sportoló gyermekek prevencióját, baleseti ellátását és rehabilitációját végezhetjük magas színvonalon.”
– nyilatkozta dr. Velkey György János, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója.
A visszaváltási díjat továbbra is felajánlhatják a fogyasztók: július 1-jétől, fél éven keresztül a hátrányos helyzetű családokat és gyermekeket támogathatják az automatákon keresztül. A felajánlott adományok három országos segélyszervezet – a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet és a Magyar Vöröskereszt – gyermek- és családvédelmi programjait segítik.
Kapcsolódó cikkeink
MOHU: 15 milliós napi rekord született a visszaváltásban
lérte a 15 milliót az automatáknál visszaváltott műanyag palackok, fémdobozok…
Tovább olvasom >MOHU: július 20-ig kell adatot szolgáltatniuk az EPR alá tartozó gyártóknak
Közeledik az adatszolgáltatási határidő a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer (EPR)…
Tovább olvasom >Árnyékban nehéz növekedni
Tavaly is folytatódott a polikrízisek kora, „a nemzetközi helyzet fokozódott”,…
Tovább olvasom >További cikkeink
A gyerekek jövője most a tét – 198 Tesco-üzletben lehet szavazni
Országszerte 198 Tesco üzletben szavazhatnak a vásárlók elsősorban gyerekeket és…
Tovább olvasom >Digitális korszakváltás a Rossmann-nál – újabb 30 digital signage eszközt helyez ki a drogéria
A Rossmann Magyarország újabb mérföldkőhöz érkezett digitális fejlesztései terén: július…
Tovább olvasom >Új festmények a Mizo Art Coffee csomagolásain
A Mizo Coffee Selection idén nyáron ismét újraértelmezi a kávézás…
Tovább olvasom >