MLBKT: minimális növekedést jelez a BMI
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított februári értéke 50,1 pont volt, kisebb a januári 52,2-nél, és a negyedik legalacsonyabb februári érték 1995 óta – közölte hétfőn a Magyar Logisztikai, Beszerzés és Készletezési Társaság (MLBKT).
A foglalkoztatottság indexe tavaly december után ismét 50,0 pont alá került a múlt hónapban. Az index folyamatosan a növekedést a csökkenéstől elválasztó 50,0 pont körül ingadozott az elmúlt fél évben
A termelési mennyiség indexe csökkent januári értékéhez képest, de 50,0 pont felett maradt, amivel már ötvennegyedik alkalommal a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve.
Az új rendelések indexe némileg gyengült, de 50,0 pont felett maradt, ami azt jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva. A mostani érték átlag alattinak tekinthető 1995 óta, eddig kilenc alkalommal mértek alacsonyabb februári értékeket.
A vásárolt készletek indexe harminchét havi bővülés után elég erős ütemben elkezdett szűkülni. Az idei februári index elmarad az elmúlt évek átlagától.
A beszerzési mennyiség indexe csökkent januári értékéhez képest, és negyvenkilenc hónap bővülés után első alkalommal került 50,0 pont alá.
A beszerzési árak indexe emelkedett, és 50,0 pont felett maradt, ami további áremelkedést jelez a válaszadók szerint. Ezzel a beszerzési árak a szezonális kiigazításnak köszönhetően negyvenhatodik hónapja lesznek magasabbak.
A késztermék készletek szintje februárban alacsonyabb lett az előző hónaphoz képest, de ennek üteme kevésbé erős, mint januárban volt.
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke csökkent januárhoz képest, de 50,0 pont fölött maradt. Öt hónapja tart a bővülő trend. Az exportindex értéke is csökkent az előző hónaphoz képest, de 50,0 pont fölött maradt. Ezzel negyedik hónapja jelzi az export mennyiségének emelkedését. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
BMI: Mérsékelt bővülés decemberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított decemberi értéke: 50,6.…
Tovább olvasom >BMI: Enyhe fellendülés novemberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított novemberi értéke: 50,3.…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >