MLBKT: februárban erősödött a beszerzésimenedzser-index
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított februári értéke 52,2 pontra javult a januári 50,1 pontos értékről; februárban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt bővülésről számoltak be – közölte pénteken a Magyar logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Február átlag alatti hónapnak számít (az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 52,5; a februári értékeké 53,1). A most mért szezonálisan kiigazított BMI indexérték a hatodik legalacsonyabb február havi érték – írták a közleményben.
Az adatok szerint februárban az indexek vegyesen változtak, ám csupán négy index áll a fellendülési tartományban.
Az új rendelések mennyisége nőtt, az indexérték 6,8 százalékponttal emelkedett. Az 50,0 pont feletti érték a termelt mennyiség emelkedését jelzi. 1995 óta ez a tizenötödik legmagasabb februári érték.
A termelési mennyiség ismét bővülést jelez, a februári indexérték 1,2 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz képest. 1995 óta ez a tizenkettedik legmagasabb e havi érték.
A foglalkoztatás 50 pont alatt áll, az indexérték 2,1 százalékponttal alacsonyabb az előző havinál, értéke enyhe zsugorodást jelez. Az elmúlt időszakban 50,0 pont körül mozgott az index, ami februárban 49,1-re csökkent. Az indexérték a kilencedik legalacsonyabb e havi érték.
A szállítási átfutási idő index ismét 50,0 alatt áll, értéke 5,5 százalékponttal nőtt. Az idei a nyolcadik legalacsonyabb érték 1995 óta.
A vásárolt készletek index értéke 3,4 százalékponttal csökkent januárhoz képest. Az idei februári indexérték a hatodik legalacsonyabb érték 1995 óta.
A külpiaci mutatók közül az importindex enyhén visszaesett. Az import indexe 1,1 százalékponttal esett vissza, az exporté 0,1 százalékponttal emelkedett, 50,0 pont felett áll.
A beszerzési árak mérséklődtek, az index értéke 4,3 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz képest. A beszerzési mennyiség index 1,3 pontot emelkedett. A késztermékkészletek indexe 2,4 százalékponttal csökkent e hónapban.
Kapcsolódó cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >Visszaesett a turizmus konjunktúrája – de még így is a gazdaság egyik legjobban teljesítő szektora
Áprilisban -6 ponton állt a Turizmus Konjunktúra Index (TKI) értéke…
Tovább olvasom >Nagy Márton: a legfontosabb feladat a gazdasági növekedés felpörgetése
A legfontosabb feladatnak nevezte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a gazdasági…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >