Mit gondolnak a vállalati felsővezetők a művészetről?

Szerző: Trademagazin Dátum: 2025. 03. 12. 11:00

„Topvezetők és a művészet – az örökség és a művészet értéke” címen szervez eseményt az Art is Business 2025. március 27-én az Apollo Galériában. Az alkalmon a kulturális kapcsolódásokban példaértékűen gondolkodó vállalati felsővezetők, véleményformálók vesznek részt, akik elmondják, miként kapcsolódnak a művészeti értékekhez – nem csupán magánemberként, hanem felelős vállat irányítóként is. Az est során a PwC Magyarország és a Bridge Budapest munkatársai mutatják be a témába vágó felméréseiket és programjaikat.

Zenei előadást tart a Perspektíva Mentorprogram mentoráltja, Szives Márton ütőhangszeres művész

A kerekasztal-beszélgetésen Pistyur Veronika, a Bridge Budapest alapító vezetője, Dr. Vasas Norbert, a Kardirex főorvosa és tulajdonosa, Jamniczky Tímea, a JCDecaux Magyarország vezérigazgatója, Szabó Balázs, a CIB Bank vezérigazgató-helyettese és Polgár Péter, a Szépművészeti Múzeum – Kultúra 2008 Nonprofit Kft. vállalati kapcsolatokért felelős vezetője osztják meg gondolataikat a témáról.

A művészet és a vállalati szektor közelítése és összekapcsolása az Art is Business egyik legfontosabb feladata. A stratégiai gondolkodás elsajátítása mellett rendkívül fontos, hogy a művészeti szereplők megértsék, miként gondolkodnak a vállalati döntéshozók, kik azok, akik értékválasztása a legtöbb esetben meghatározza egy üzleti vállalkozás irányait, amelyben a művészet is megjelenhet.

A cégek vezetői véleményvezérként a vállalati szektor szakemberei számára mutathatnak jó példát. Mert a legtöbben azokat követik és azoktól tanulhatunk, akik nyíltan kommunikálnak az értékeikről és hathatós lépéseket is tesznek a megvalósítás útján.

A márciusi esemény célja olyan példákat és gondolkodókat bemutatni, akik valódi hittel kapcsolják össze a vállalati életet a művészettel. Így lesz jelen a PwC Magyarország is, amely cég munkatársai az évek óta szervezett Vezérigazgatói felmérésének művészet irányú eredményeiről számolnak be, majd a Bridge Budapest üzleti közösség mutatja be az első Legacy Leader kutatásának eredményeit és a Legacy Leadership Programját. 

A szervezett kerekasztal-beszélgetésben Pistyur Veronika (Bridge Budapest alapító–vezető), Dr. Vasas Norbert (Kardirex főorvos, tulajdonos), Jamniczky Tímea (JCDecaux Magyarország vezérigazgató), Szabó Balázs (CIB Bank vezérigazgató-helyettes) és Polgár Péter (Szépművészeti Múzeum – Kultúra 2008 Nonprofit Kft. vállalati kapcsolatokért felelős vezető) moderátori vezetése mellett a felsővezetők a felelősségére keresik a választ: hogyan indukálhatják a művészet és egyéb értékek megjelenését a vállalati kultúrában és működésben, valamint arról is elmondják véleményüket, hogy miként érdemes saját tevékenységükre gondolniuk, akkor, ha már nem ők vezetik a céget. 

Az eseményen az Art is Business idei civil partnereként bemutatkozik a Világszép Gyermekvédelmi Alapítvány: az ősszel megrendezendő Kortárs Kapcsolódások című kiállításról és aukcióról Wirtz Ágnes, az alapítvány vezetője beszél majd, valamint zenei előadást tart a Perspektíva Mentorprogram mentoráltja, Szives Márton ütőhangszeres művész.

Kapcsolódó cikkeink