Mintegy 850 milliárd dollárt költhetnek jövőre légiutazásra
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) legfrissebb adatai szerint a világ összesített GDP-jének egy százalékát, 861 milliárd dollárt költhetnek világszerte légiutazásra 2018-ban.
A montreáli székhelyű kereskedelmi szervezet 2018-ra vonatkozó előrejelzésében rámutatott arra, hogy ez 9 százalékkal haladja meg a 2017 végére várt 787 milliárd dollárt, a folyamatok hátterében pedig a globális GDP 3 százalékos bővülése húzódik meg. Ez ugyanis az IATA várakozásai szerint 5,6 százalékkal 4-ről 4,3 milliárdra növeli majd a légiutasok számát jövőre.
A szervezet kimutatásai szerint a légitársaságok árbevétel formájában 824 milliárd dollárra tehetnek szert, a fennmaradó rész az indirekt adókból származik. A költségek közül a legnagyobb tétel a kerozinszámla, amely 2018-ban 156 milliárd dollárt tehet ki, 20 százalékkal többet, mint idén.
Az összesített adózott eredmény 66,9 milliárd, az adózott eredmény pedig 38,4 milliárd dollár lehet 2018-ban, utóbbi 11 százalékkal magasabb a 2017-es előre jelzettnél. Ennek is köszönhetően a légitársaságok a következő 12 hónapban 1683 új repülőgépet állítanak forgalomba, 2018-ban a világon az ideinél 3,8 százalékkal több, 30 ezer repülőgép lehet szolgálatban.
A szállított áru értéke az idei 5900 milliárdról 6200 milliárd dollárrra emelkedik jövőre, a turizmusban pedig a légi utasok az ideinél 9 százalékkal többet, 776 milliárd dollárt költenek majd.
Ebből a teljesítményből a kormányok is minden eddiginél nagyobb összegre, 136 milliárd dollárra tehetnek szert adók formájában, ez 7,8 százalékkal magasabb a 2017-re vártnál. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
MTÜ: tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai a…
Tovább olvasom >MTÜ: Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
A felszolgálási díj maximum mértékét meghatározó, valamint a borravaló adómentességét…
Tovább olvasom >Nacsa Lőrinc: turisztikai rekordév lehet az idei Magyarországon
Turisztikai rekordév lehet az idei Magyarországon, amihez a vallási turizmus…
Tovább olvasom >További cikkeink
A csodálatos mandarin – A nap videója
Yoshihiro Okada „műveit” már ismerik olvasóink: néhány vágást ejt mandarinok héján,…
Tovább olvasom >Mit meg nem tesznek a frissességért! – A nap képe
A skandináv országokban kultusza van a friss élelmiszereknek – íme…
Tovább olvasom >