Mintegy 63 milliárd forint keretösszeggel jelentetett meg vidékfejlesztési pályázatokat az agrártárca
Mintegy 63 milliárd forint keretösszeggel, három új vidékfejlesztési pályázati felhívást jelentetett meg az Agrárminisztérium (AM), a pályázatok az élelmiszer-feldolgozás és a borászat, az ökológiai gazdálkodás, valamint a kiskérődző-tejágazat szerkezetátalakításának támogatását szolgálják – közölte a szaktárca kedden az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint a kiírással újabb, mintegy 12 milliárd forint keretösszegű pályázati forrással számolhatnak azok, akik ökológiai gazdálkodást folytatnak. Hozzátették, hogy 2016-ban az irányító hatóság közel 2200 kérelmet támogatott, 62 milliárd forint értékben ezen a területen.
A tárca a kiskérődző-tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatásra mintegy 680 millió forintot csoportosított át, ennek célja a juh- és kecskeágazat fejlesztése.
E két vidékfejlesztési pályázat esetében a támogatási kérelmek benyújtására 2018. december 1-től lesz lehetősége a gazdálkodóknak.
Az agrártárca az élelmiszeripar és a borászat számára újabb 50 milliárd forint keretösszegű pályázatot hirdetett meg, amely a mezőgazdasági termékek feldolgozására irányuló beruházások sikeres megvalósítását szolgálja. Az irányító hatóság a korábban megjelent vidékfejlesztési pályázatoknál már közel 150 milliárd forint támogatás megítéléséről döntött az ágazati szereplők részére.
A Vidékfejlesztési program napokban megjelent új élelmiszeripari pályázatára 2019. január 2-től nyújthatók be a támogatási kérelmek.
A pályázati felhívások részleteiről további információk a www.szechenyi2020.hu oldalon érhetők el – közölte az AM. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Indul a „Micsoda malacunk van!” sertéshús-népszerűsítő kampány – videóval
A magyar termékek vásárlása a nemzetgazdaságot támogatja, munkahelyek megtartását segíti,…
Tovább olvasom >Újabb beruházás támogatja az erdei turizmust
Erdeink rekreációs szerepe az utóbbi időben felértékelődött, mutatja ezt az…
Tovább olvasom >További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >