Minőségi magyar borokat népszerűsít a Borszerda
Száznál is több vendéglő és borszaküzlet népszerűsíti az idei első borszerdán, szeptember 21-én a minőségi magyar fehérborokat és a kulturált borfogyasztást.
Az akcióban résztvevő éttermek ötven, a kereskedők pedig legalább tíz százalékos kedvezményt adnak minőségi magyar fehérboraik listaáraiból – tájékoztattak a szervezők. Az Agrármarketing Centrum és a Nemzeti Bormarketing Alap által támogatott akció alapötlete három éve változatlan.
A Borszerdán résztvevő éttermek listája és borlapjai megtalálhatóak a www.borszerdak.hu internetes oldalon, ahol online helyfoglalásra is lehetőség nyílik. A játékos kedvűek a gasztronómiai esemény Facebook-oldalán sorsoláson is részt vehetnek.
Az idei év második borszerdáját november 9-én tartják meg, amikor a minőségi vörösborok kerülnek terítékre.
(MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Történelmi utazás a magyar bor nyomában – Egerben folytatódik a Rubicon és az MKIK előadássorozata
Május 15-én Egerben folytatódik a Rubicon Intézet és a Magyar…
Tovább olvasom >Gulyáságyúval és tacskófutammal indul a food truck szezon
Több száz éves „food truckok” érkeznek a Kincsem Parkba –…
Tovább olvasom >Május 13-án startol a 44. Országos Borverseny – Dr. Nagy István agrárminiszter fővédnöksége mellett nyitják meg a rangos eseményt
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) 2025. május 13-án rendezi meg…
Tovább olvasom >