Miniszteri biztos az Agrárkamara élén
Agrárkamarai biztosnak nevezte ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter Zöld Sándor mérnök-közgazdászt, akinek a többi között feladta lesz az agrárkamarai törvény előkészítése, a társadalmi vita lefolytatása, továbbá a kamarai alapszabály tervezetének összeállítása és a vagyonjogi jogutódlás tisztaságának biztosítása – tájékoztatott a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM).
A megfogalmazott szándék szerint az új agrárkamara kiterjesztené tagságát az agrár- és élelmiszergazdaság valamint a vidékfejlesztés gazdasági szereplőinek legszélesebb körére. Mindamellett a köztestület jól működő szolgáltatásaival vonzani kívánja a gazdálkodókat az agrárkamarai tevékenységben való aktív részvételre. „A tervek szerint a tagság alanyi jogon jár” – idézi a vidékfejlesztési miniszternek a kinevezési okmány aláírásakor tett kijelentését a közlemény.
Amint arra a tájékoztató, a kormány célul tűzte ki, hogy önálló törvényt alkot az agrárkamarai rendszerről. Egy jól működő agrár-önkormányzati rendszer ugyanis hatékonyan segítheti a magyar gazdák tájékozódását a hazai és európai uniós pályázati feltételek, a földügyi és az adózási kérdések, a jogszabályok terén.
Az agrárkamarai biztos kirendeléséről szóló törvény értelmében az Országgyűlés úgy döntött, hogy az új agrárkamarai rendszer felállásáig, a szervezési munka irányítására agrárkamarai biztost nevez ki. Az agrárkamarai biztos kinevezésével a VM célja, hogy az új törvény alapján létre hozandó Magyar Vidékfejlesztési, Agrár- és Élelmiszergazdasági Kamara, valamint a megyei és fővárosi agrárkamarák a jövőben „igazi köztestületként működhessenek” és 2011 közepén megkezdhessék munkájukat – közli a VM tájékoztatóját a vallalkozoinegyed.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Ez az év már valóban az adatmenedzsment éve lesz
Az élelmiszer-kiskereskedelmi szektor sikere idén nagyban múlhat az árképzés, az…
Tovább olvasom >DLA Piper Hungary/Omnibusz javaslat: szükséges egyszerűsítés vagy visszalépés a fenntarthatósági törekvésekben?
Február 26-án hivatalosan is elérhetővé vált a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségek…
Tovább olvasom >Slow Food Deutschland: nem a rovarok fogyasztása, hanem az élelmiszerpazarlás csökkentése lehet a megoldás
Kritikát fogalmazott meg a Slow Food Deutschland a rovarok Európában…
Tovább olvasom >