Mindent rendben talált a Nébih a VinAgora érmes borainak vizsgálatakor
Mindent rendben talált a VinAgora Nemzetközi Borverseny érmes borainak vizsgálatakor a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) – közölte a borversenyt szervező Magyar Szőlő- és Borkultúra Nonprofit Kft. az MTI-vel.
A közlemény szerint a nemzetközi borverseny a Nébih borászati és alkoholos italok igazgatóságával együttműködve idén egyedülálló gyakorlatot vezetett be a verseny hitelességének további erősítése érdekében. Céljuk annak ellenőrzése volt, hogy a júniusban lezajlott borversenyre benevezett minták megegyeznek-e a piaci forgalomban lévő, kereskedelmi engedélyt kapott tételekkel, vagyis, hogy a termelők nem próbálnak-e „speciális versenymintákkal” jogosulatlan előnyt szerezni piacon lévő boraiknak.
A közlemény szerint a nemzetközi viszonylatban is különlegesnek számító kezdeményezés során a szervezők véletlenszerűen kiválasztották a VinAgora 132 érmet nyert magyar bora közül minden ötödiket. A mintákat ezután a Nébih bevizsgálta, majd összevetette a borverseny nevezési lapján és a tétel forgalomba hozatali engedélyén szereplő analitikai adatokkal. Mint a hatóság megállapította, az ellenőrzött minták minden esetben pontosan megegyeztek a nevezés során megjelölt, illetve forgalomba került borokkal, így visszaélés nem történt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Hubai Imre: a magyar bor páratlan nemzeti kincs
A magyar bor páratlan nemzeti kincs, amelyre az egész ország…
Tovább olvasom >Súlyos veszély fenyegeti a magyar szőlőültetvényeket – a Nébih cselekvésre hívja a gazdákat
Az amerikai szőlőkabóca által terjesztett aranyszínű sárgaság fitoplazmás betegség jelenleg…
Tovább olvasom >Védjük meg közösen a hazai ültetvényeket a szőlő aranyszínű sárgaság betegség ellen
Az amerikai szőlőkabóca által terjesztett, a szőlő aranyszínű sárgasága betegség…
Tovább olvasom >További cikkeink
Marad 2026-ra is a kiskereskedelmi különadó
A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős…
Tovább olvasom >Az Európai Bizottság követeli az árréscsökkentés eltörlését
Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen az élelmiszerekre,…
Tovább olvasom >Veszélyben a Mohu palackvisszaváltási szerepe egy új uniós rendelet miatt
Egy új európai uniós rendelet értelmében 2029-től kizárólag nonprofit szervezetek…
Tovább olvasom >