Milliárdos üzletkorszerűsítés Kaposváron
Önkormányzati tulajdonú belvárosi üzletek, zöldterületek újultak meg Kaposváron, a több mint egy éven át tartó, 1,1 milliárd forintos fejlesztés záróeseményét kedden tartották a somogyi megyeszékhelyen.
L. Balogh Krisztina, az építészeti és építésügyi helyettes államtitkárság főosztályvezetője, Kaposvár volt főépítésze az eseményen újságíróknak elmondta: a kivitelezés keretében 11 épülethez tartozó 19 üzletben cseréltek nyílászárókat, javították a hőszigetelést, korszerűsítették a fűtési rendszert, a portálokon a városarculathoz jobban igazodó reklámfelületeket alakítottak ki.
A Kaposvár egykori polgármesteréről, Németh Istvánról elnevezett fejlesztési program részeként megvalósult beruházásnak köszönhetően a város 11 pontján nőttek a zöldfelületek, megtörtént több tér, továbbá a Kossuth téri szökőkút és a Zsolnay-kút rekonstrukciója is, parkolókat alakítottak ki, 21 közterületi kamerát telepítettek – közölte.
L. Balogh Krisztina azt mondta, az összetett városrehabilitációs projekt eredményeként az érintett belvárosi üzletek vonzóbbak, fenntarthatóbbak, piacképesebbek lettek.
Tóth István, Kaposvár főmérnöke úgy véli, hogy a fejlesztés élénkíti a helyi gazdaságot, hozzájárul a jó közérzethez. Kitért arra, hogy a beruházás egy még folyamatban lévő homlokzatfelújítást is magában foglal, ehhez az üzletek feletti társasházak tulajdonosai 50 százalékos támogatást kapnak az önkormányzattól. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Csaknem 100 milliárd forintból fejlődhet tovább az élelmiszeripar
Megszülettek az első támogatói döntések a komplex élelmiszeripari fejlesztések kapcsán,…
Tovább olvasom >Kivárás van – bizalom kevésbé
Makrogazdasági kitekintés az Egyensúly Intézet I. negyedéves elemzésében Lassuló GDP-növekedés,…
Tovább olvasom >A mezőgazdasági beruházások 42 százalékát épületekre és építményekre fordították 2024-ben
A KSH előzetes adatai szerint 669,4 milliárd forint volt a…
Tovább olvasom >További cikkeink
45 millió fontos beruházást indít a Müller brit tejüzemében
A német Theo Müller csoporthoz tartozó Müller 45 millió fontot…
Tovább olvasom >NewPrinces Group veszi meg a Carrefour olaszországi üzletei
Megállapodást kötött a Carrefour a NewPrinces Group-pal olaszországi tevékenységeinek értékesítéséről.…
Tovább olvasom >Drágítja az élelmiszert, hogy túl sok kézen megy át? – Ellátási láncokról és a „rövidítés” illúziójáról beszélt Éder Tamás
Sokan gondolják úgy, hogy az élelmiszerek árából le lehetne faragni,…
Tovább olvasom >