Milliárdokat ruház be a Kométa a közeljövőben
Az elkövetkezendő 2-3 évben mintegy 3 milliárd forintot kíván beruházni a Kométa, hangzott el a cég november 17-ei sajtótájékoztatóján. Ezen belül kiemelt hangsúlyt fektet az energiafelhasználás csökkentésére, valamint a hatékony vízfelhasználásra. A termékek tekintetében elsősorban a prímhúsokra (előrecsomagolt, védőgázas, friss húsok) fókuszál, de a húskészítmények terén is a termékfejlesztést tűzte ki céljául.
A vállalat idén új szalámiérlelő részleget helyezett üzembe, amely révén éves szinten mintegy 2500 tonnára nőtt az összkapacitása. Emellett a tudatos minőségfejlesztés jegyében csatlakozott a StopSó elnevezésű Nemzeti Sócsökkentő Programhoz, amelynek célja a lakosság magas sóbevitelének csökkentése.
– A Kométa 99’ Zrt. termékei idén számos díjat nyertek, amelyekre rendkívül büszkék vagyunk, hiszen az egyik legfontosabb küldetésünk a fogyasztóink minőségi táplálkozásának elősegítése, ezt pedig csak minőségi termékek biztosításával érhetjük el. A legnagyobb elismerést természetesen a Superbrands 2010 díj jelenti, amelyet neves szakemberekből álló zsűri ítélt oda – nyilatkozta a sajtótájékoztatón Giacomo Pedranzini, a Kométa ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Jövőre végre beindulhat a magyar gazdaság növekedése
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Nem változott az infláció augusztusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A Fitch javította idei globális GDP-növekedési előrejelzését
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >