Mészáros Lőrinc jelentős nyereséggel értékesítette a karcagi műanyag-feldolgozót a Molnak
A G7 beszámolója szerint jelentős haszonnal adta el Mészáros Lőrinc a karcagi műanyag-feldolgozó üzemet birtokló vállalatát a Molnak. Az üzemben PET-hulladékból gyártanak újrahasznosított granulátumot, amelyet később akár újabb műanyag palackok előállítására is felhasználhatnak. Ez a technológia a Mol számára különösen értékes lehet a jövőbeni visszaváltási rendszerek és a növekvő PET-feldolgozási igény miatt.
A karcagi PET-feldolgozó megépítése 2013-ban indult, eredeti költsége hárommilliárd forint volt, melyhez kétmilliárd forint uniós támogatást kapott a korábbi tulajdonos, az Aquarius-Aqua csoport. Az Aquarius-Aqua, egykor az ország legnagyobb ásványvizes cége, az építkezés befejezése után pénzügyi nehézségekbe ütközött, miután az alapítót, aki „ásványvízkirályként” vált ismertté, áfacsalási ügybe keveredett, és letartóztatták. Az üzletcsoport összeomlása után Mészáros Lőrinchez került az üzem, amit most a Mol vásárolt meg.
A tranzakció során Mészáros magántőkealapja 3,5 milliárd forintot kapott a Moltól, mely ár további módosító tételekkel is változhatott a megkötött szerződés alapján. A korábbi tulajdonos, Mészáros Lőrinc és csoportja mintegy 650 millió forintért jutott hozzá az üzemhez, így jelentős nyereséggel tudta értékesíteni azt.
Az Aquarius-Aqua cégcsoport egykor 35%-os piaci részesedéssel rendelkezett Magyarországon, és az albertirsai üzemük dominált az alsó kategóriás ásványvizek piacán. Azonban a rossz üzletpolitika és a vezetői döntések kudarcot hoztak, ami végül a cég összeomlásához vezetett. Az Aquarius-Aqua egyik ügyvezetőjét, aki költségvetési csalás bűntette miatt állt bíróság elé, a Kecskeméti Törvényszék szeptemberben négy év börtönbüntetésre és négy év közügyektől való eltiltásra ítélte, bár az ítélet még nem jogerős.
A Mol nem először vásárol vállalatot Mészáros érdekeltségeiből; szeptember elején szintén a Mészáros csoporttól vásárolta meg a Vivienvíz Kft.-t, egy másik ásványvizet előállító céget. A Mol ezzel tovább bővíti érdekeltségét az újrahasznosításban és a hazai ásványvízpiacon, összhangban a körforgásos gazdaság iránti elkötelezettségével.
Kapcsolódó cikkeink
Fény derült a zserbó titkára – ünnepi hagyomány újragondolva
Hagyomány és innováció találkozása az ünnepi asztalon: a MOL és…
Tovább olvasom >Raisz Anikó: a cél nem a műanyag betiltása, hanem azok biztonságos és fenntartható használatának elősegítése
A cél nem a műanyagok betiltása, hanem azok biztonságos és…
Tovább olvasom >Sikeres konzorciumi projektet zárt a Mol és a Pannon Egyetem
Sikeres konzorciumi projektet zárt a Mol és a Pannon Egyetem,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >