Megvette a lengyel Żabka Csoport a DRIM Daniel romániai élelmiszerforgalmazót
A lengyel Żabka csoport többségi részesedést szerzett a DRIM Daniel Distributie romániai élelmiszer-forgalmazó vállalatban.
A közel három évtizeddel ezelőtt alapított DRIM Daniel Distributie egy romániai családi vállalkozás, amely FMCG-termékek forgalmazásával és logisztikájával foglalkozik. A pitesti székhelyű vállalat nagy logisztikai hálózatot működtet, amely több mint 12 000 üzletet lát el, és 800 alkalmazottat foglalkoztat.
A Romániába való belépés összhangban áll a Żabka 2021-es növekedési stratégiájával, és a vállalat azon erőfeszítéseinek csúcspontját jelenti, hogy koncepcióját és ökoszisztémáját az európai terjeszkedés érdekében fejlessze.
A romániai versenytanács jóváhagyását követően a Żabka a DRIM fejlődésének fellendítésére kíván összpontosítani, kihasználva a két vállalat egyesített erősségeit: a DRIM piaci dominanciáját és a Żabka kiskereskedelmi szakértelmét és pénzügyi erejét.
A Żabka szerint ebből a partnerségből kulcsfontosságú piaci ismeretek és tapasztalatok adódnak, amelyek megnyitják az utat a jövőbeli beruházások és a régióbeli terjeszkedés előtt.
Az elmúlt évek során a Żabka vezető európai kényelmi lánccá vált. A CVC Capital Partners tulajdonában álló vállalat több mint 10 ezer üzlettel, háztól-házig, illetve digitális szolgáltatásokkal és mintegy hárommillió napi vásárlóval büszkélkedhet.
Kapcsolódó cikkeink
Júliusban 7,84 százalékra gyorsult az éves infláció Romániában
Júliusban 7,84 százalékra gyorsult az éves infláció Romániában – közölte…
Tovább olvasom >Romániában kevesebb vendég valamivel több éjszakát töltött júniusban a szálláshelyeken, mint tavaly
Júniusban 2,2 százalékkal kevesebb turista szállt meg idegenforgalmi szálláshelyen Romániában,…
Tovább olvasom >„Deluxe” kenyerek a Lidlben: szintet lép a diszkontlánc prémium stratégiája Lengyelországban
Új szintre emeli pékáru-kínálatát a Lidl Lengyelországban, ahol a prémium…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megvannak a Fenntarthatóság szimbóluma idei díjazottjai
A Trade magazin hatodszor hirdette meg a Fenntarthatóság szimbóluma pályázatot. A…
Tovább olvasom >Eltérően értelmezi a versenyhivatal vizsgálatainak eredményeit a kereskedelmi szövetség és a versenyhatóság
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint a Gazdasági Versenyhivatal (GVH)…
Tovább olvasom >Rovaralapú élelmiszerek: miért nem váltják le a hagyományos húsokat?
Bár az utóbbi években a rovartenyésztést a hagyományos hústermelés környezetbarát…
Tovább olvasom >