Megvette a Carrefour a romániai Corát
Megvásárolta a Carrefour a Louis Delhaize tizennyolc romániai Cora üzletét. A felek április végén állapodtak meg – erősítette meg a Carrefour a Retail Detail szerkesztőségének.
Egy stratégiai felülvizsgálat során a Louis Delhaize úgy döntött, távozik Romániából. A belga kiskereskedő tíz hipermarketet és nyolc kényelmi boltot üzemeltetett az országban, melyeket most francia versenytársának, a Carrefournak ad el.
A Cora Romania 18 üzletében, a központi szolgáltatások, az e-kereskedelem és logisztika területén közel 2400 főt foglalkoztat. „Mivel a Carrefour Csoport már jelen van Romániában, a dolgozók egy az országban már közismert lánchoz csatlakozhatnak, amely jelentős erőforrásokkal rendelkezik pozíciójának megerősítéséhez” – áll a sajtóközleményben.
A Cora az egyetlen olyan kiskereskedő Romániában, amely a Covid óta zsugorodott. Az eladások 2021-ben 5%-kal csökkentek 2020-hoz képest, és a vállalat kénytelen volt veszteséget is elkönyvelni. A kiskereskedelmi holding 2021-ben már eladta a hipermarketek ingatlanjait, amelyeket aztán visszabérelt az új tulajdonostól.
Ezzel szemben a Carrefour Romania 2022-ben 9%-kal nőtt, és csaknem tízszer akkora, mint a Cora. A Carrefour számára Románia Lengyelország után a második legnagyobb növekedési potenciállal bíró piac.
A tranzakció a versenyhatóságok jóváhagyásától függ, de a tulajdonosváltás várhatóan 2023 második felében megvalósul.
Kapcsolódó cikkeink
Tovább növekszik az Action: Horvátország és Szlovénia is a célpontok között
A holland non-food diszkontlánc, az Action tavaly 29%-kal növelte működési…
Tovább olvasom >Tovább szárnyal az online kereskedelem Romániában
Az online költések összege Romániában tavaly elérte a 11,7 milliárd…
Tovább olvasom >Bukarestben tiltakoztak a romániai juh- és kecsketenyésztők a kiskérődzők pestise miatt elrendelt korlátozások ellen
A bukaresti kormány székháza előtt tiltakoztak hétfőn a romániai juh-…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fókuszban a fenntartható élelmezési rendszerek támogatása: megjelent a Nestlé közös értékteremtési összefoglalója
A Nestlé elhivatottan dolgozik azon, hogy világszerte fenntartható, kiegyensúlyozott és…
Tovább olvasom >Az Európai Bizottság az uniós borágazat versenyképességének erősítésére tett javaslatot
Az Európai Bizottság intézkedéseket javasol az európai borágazat versenyképességének, ellenálló…
Tovább olvasom >Jägermeister Orange: jéghideg újdonság a szicíliai narancs aromájával
1400 órányi szicíliai napfény, 56 gyógynövény és három narancs aromája…
Tovább olvasom >