Megújult a K&H gyermekbarát irodája
A nyári szünet a gyerekeknek maga a paradicsom, míg a szülök számára sokszor egy összetett, komoly szervezést igénylő feladat. Hisz míg a kicsik a vakációt élvezik, a felnőtteknek sokszor komoly fejtörést okoz, hogy ki vigyázzon rájuk amíg dolgoznak.
A REGIO JÁTÉK témában készült friss felmérése szerint, a szülők csaknem fele küzd nehézségekkel a gyerekfelügyelet megszervezésében, miközben alig harmaduk számíthat érdemi támogatásra a munkaadójától például rugalmas beosztás vagy extra szabadság formájában. A K&H Bank éppen több módon is segíti a kisgyerekes dolgozókat, most például teljesen megújította a budapesti székházban lévő gyerekbarát irodáját, amely így még inkább alkalmas arra, hogy egyszerre legyen játszószoba a gyerekeknek és nyugodt munkahely a szülőknek.
A K&H-nál már 2013 óta elérhető a gyermekbarát iroda. A koncepció lényege, hogy azok a szülők, akik másképpen nem tudják megoldani gyermekeik napközbeni felügyeletét, lehetőséget kapnak arra, hogy a munkahelyükön, a gyerekek számára is izgalmas, mégis családias környezetben együtt tudják tölteni a napot. Amíg a szülő dolgozik, addig a gyermek a benti játékokkal el tudja foglalni magát. Az iroda 2025 tavaszán teljes átalakuláson esett át, hiszen kapott egy új, kifejezetten ide tervezett beltéri játszóházi berendezést. A játékos, színes és barátságos térben a gyerekek kedvükre játszhatnak, míg anya vagy apa egy profi munkaállomásnál végzi a dolgát.
„Ez a fejlesztés azonban nem egyedülálló a K&H-nál, hanem egy tudatos stratégia része. A cél nemcsak az, hogy a munkatársak hatékonyan tudjanak dolgozni, hanem hogy megéljék azt, hogy egy olyan csapat tagjai, ahol egymás támogatása, a csapatszellem és az emberi szempontok is elsődlegesek. A gyerekbarát iroda ezt a szellemiséget tükrözi és egyértelmű üzenetet közvetít: nálunk nem kell választani a karrier és a család között”
– hangsúlyozta Medvey Leila, a K&H HR igazgatója.
A K&H működését hosszú ideje áthatja az átfogó családbarát szemlélet, amely valódi lehetőséget kínál a munka és a magánélet egyensúlyának megtartására, illetve az átjárhatóságra. Ennek köszönhetően a munkatársak nemcsak a szakmai, hanem a magánéleti céljaikban is kiteljesedhetnek, kiegyensúlyozottan és hosszútávon elégedetten.
A K&H-nál nem csak ez az egyetlen segítség. A bank a munkavállalók gyermekeinek nyári táborozását is támogatja, hogy a szülők nyugodtan dolgozhassanak, míg a gyerekek izgalmas élményekkel gazdagodhatnak. A rugalmas, 50%-os otthoni munkavégzés mellett szintén nagy könnyebbséget jelent a kisgyerekes kollégáknak a nyári extra home office lehetősége az iskolai szünet időszakára, amivel 3 hetet teljes távmunkában tölthetnek.
A K&H tényleg komolyan gondolja, hogy nem kell választani a család és a munka között, s ezt bizonyítja, hogy immáron nyolcadik alkalommal tudhatja magáénak a „Családbarát Vállalat- Mentorszervezet” elismerést, melyet a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom ítél oda.
Kapcsolódó cikkeink
A magyar kkv-k közel kétharmada tervez fizetésemelést a következő 12 hónapban
A kis- és középvállalkozások (kkv) 65 százaléka a következő 12…
Tovább olvasom >K&H: egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási viszonyok
Az időjárás ma már nem egy távoli, elméleti kockázat, hanem…
Tovább olvasom >A STRAND Fesztivál K&H Balaton Nagyszínpadán hazai- és világsztárok váltják egymást
Idén nyáron Zamárdi ismét megtelik zenével, színekkel és pezsgő hangulattal. A STRAND…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megszólalt az OKSZ az árrésstop meghosszabbításával kapcsolatban
Orbán Viktor bejelentette az árrésstop meghosszabbítását. Az Országos Kereskedelmi Szövetség…
Tovább olvasom >Online tanfolyam segíti a helyi turizmus fejlesztését
Elindult a Falusi Turizmus Fellendítését Célzó Oktatási Pályázat, amely gyakorlati…
Tovább olvasom >Jól hangzik a 11 százalékos vagyonbővülés, de a Blochamps szerint ez csupán a szűk elit boldogsága
A Blochamps Capital szerint a felületes szemlélőnek megtévesztő a jegybank…
Tovább olvasom >