Megugrott az orosz uborka- és paradicsomtermés
Közel 30 százalékkal több zöldséget takarítottak be eddig 2020-ban az orosz hajtatókertészetekben, mint 2019 hasonló időszakában – írja az agrarszektor.hu. A legnagyobb hányadot a hajtatott uborka adja, amiből több mint 25 százalékkal nőtt a betakarított mennyiség idén, de paradicsomból is közel 40 százalékkal több termést szedtek le 2020 júniusáig. Oroszországban egyébként az elmúlt években durván felpörögtek a beruházások a zöldséghajtatás terén, a cél pedig nem más, mint eljutni az önellátás felé.
A régiós mezőgazdasági irányító testületek adatai szerint június 2-ig 573,8 ezer tonna zöldséget takarítottak be az orosz hajtatókertészetekben, ami 28 százalékkal több, mint a 2019. évi hasonló időszak eredménye, ami 448,6 ezer tonna volt – írja a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet. A közel 600 ezer tonnából a hajtatott uborka adja a nagyobb hányadot, 386,7 ezer tonna, ez 26 százalékos növekedést jelent. A paradicsom eddig betakarított mennyisége 177,1 ezer tonna, ami 36 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. Oroszországban a zöldséghajtatás meghatározó körzetei Lipetszk (62,8 ezer tonna), Moszkva (48,9 ezer tonna), és Volgográd (36,5 ezer tonna) környéke, valamint Krasznodar (36,2 ezer tonna) és Sztavropol (32,5 ezer tonna) térsége.
Oroszországban az utóbbi években felpörögtek a beruházások a zöldséghajtatás területén. 2019-ben a termelői szerveződések és az egyéni termelők által megtermelt hajtatott zöldségfélék összes mennyisége elérte a 1,14 millió tonnát. Ez 14 százalékkal több a 2018. évi termelési eredménynél, és 26,7 százalékkal haladja meg az ötéves átlagot. A tervek szerint az orosz zöldséghajtatás 2025-re eléri az 1,6 millió tonnát. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Folyamatosak a vajlopások az áremelkedések hatására
Az orosz gazdaság komoly kihívásokkal néz szembe, mivel az infláció…
Tovább olvasom >Itt az ideje az őszi gyümölcsfaültetésnek
A hazai gyümölcsfaiskolákban elkezdődött a csemeték, oltványok, gyümölcstermő cserjék kitermelése.…
Tovább olvasom >Megjelentek a referenciaárak a 2024. évi kárenyhítő juttatáshoz
A károsult termelők ebben az évben is elektronikus úton tudják…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >