Megszenvedte a különadót a SPAR
A Spar magyarországi leányvállalatának vesztesége jelentősen, a korábban vártnál is nagyobb mértékben nőtt a tavalyi évben. A cégvezetés előzetesen 13 milliárd forintra becsülte a veszteséget, azonban a közzétett beszámoló szerint ez az összeg 18,2 milliárd forintra rúgott.
A Spar bevételei növekedtek az előző évhez képest, 766 milliárd forintról 882 milliárd forintra emelkedtek. Ez az emelkedés azonban elmaradt a hivatalos 17,6 százalékos inflációs rátától, ami azt jelenti, hogy bár a cég emelte árait, a bevételeinek növekedése nem tudta tartani a lépést a pénzromlás ütemével – mutat rá a hvg.hu.
A vállalat anyagjellegű ráfordításai is emelkedtek, 638 milliárd forintról 744 milliárd forintra nőttek, ami a beszerzési költségek 471 milliárd forintról 547 milliárd forintra történő ugrását tükrözi. Ez 16,1 százalékos emelkedés, tehát az áraknál is nagyobb mértékben nőttek a beszerzési költségek. Ezenfelül a bérekre és járulékokra is többet, összesen 94 milliárd forintot kellett kifizetni, szemben az előző évi 83 milliárddal.
A cégvezetés szerint a tavalyi év veszteséges mérlege nagyrészt a különadóknak tudható be, amelyekből közel 30 milliárd forintot fizettek be. Ez a jelentős összeg mutatja, hogy a különadók milyen mértékben terhelik a nagyvállalatokat, különösen azokat, amelyek már eleve küzdenek az inflációs nyomás és a növekvő költségek hatásaival.
Kapcsolódó cikkeink
A SPAR a 2025-ös Fedettpályás Atlétikai Európa-bajnokság szponzora
Támogatja idén a SPAR lesz a 2025-ös Fedettpályás Atlétikai Európa-bajnokságot,…
Tovább olvasom >40 millió euróból bővíti ljubljanai raktárát a SPAR Slovenia
A SPAR Slovenia egy 2. 000 m²-es modern létesítménnyel bővíti…
Tovább olvasom >Elindult a Nestlé és a SPAR Évtervező kampánya
Az újév kezdetén sokan döntenek úgy, hogy változtatnak életmódjukon, ám…
Tovább olvasom >További cikkeink
Erős márkák, erős Magyarország: a Nemzetgazdasági Minisztérium aktívan támogatja a hazai vállalkozások márkaépítési törekvéseit
A hazai vállalkozások versenyképességet támogató adórendszer, a tisztességes kereskedelmi gyakorlatok,…
Tovább olvasom >GKI elemzés: A gazdasági kiszolgáltatottságról mi magunk is tehetünk
A kormány 2025-ös „repülőrajtjához” szükség lenne az export felfutására (a…
Tovább olvasom >Top 50 a turizmusban: ők voltak az ágazat fontos szereplői 2024-ben
Gyulay Zsolt, Gerendai Károly, Kreinbacher József, Orbán Ráhel, Scheer Sándor,…
Tovább olvasom >